کد خبر: 699376 A

موسوی در بازدید از مرکز آموزش جوادالائمه:

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه درجه‌داران بخش بسیار مهم و تعیین‌کننده در ارتش هستند، تاکید کرد: لباس مقدس ارتش، لباس رزم، ایستادگی، مقاومت و پیشمرگی ملت بزرگ ایران است.

به گزارش ایلنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مرکز آموزش درجه‌‌‌داری جوادالائمه نزاجا گفت: این مرکز یک پادگان آموزشی و پرورشی است و به همین دلیل همه چینش‌‌‌ها، رفتارها، وضعیت عمومی پادگان و برنامه‌‌‌‌های آن برای کار پرورش و آموزش تنظیم می‌شود.

وی افزود: همانطور که انتظار می‌‌‌رود، این پادگان، یک مرکز خوب، مرتب، با برنامه و مطابق با توقعات و انتظارات مسئولان  است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه درجه‌‌داران بخش بسیار مهم و تعیین‌‌کننده در ارتش به شمار می‌روند، اظهار داشت: با نگاه به تاریخ دفاع مقدس می‌‌‌بینیم که تعداد شهدا و جانبازان‌ درجه‌دار، به تناسب آمارشان از سایران بیشتر است و این امر سبب جلب توجه ویژه مسئولان به این بخش می‌‌شود.

موسوی ادامه داد: از دو، سه سال پیش یک نوع آموزش جدید در ارتش برای کسانی که می‌خواهند بخش درجه‌‌داری ارتش جمهوری اسلامی ایران را تکمیل کنند، شروع شده است و مرکز آموزش جوادالائمه نیز جزو همان مراکزی است که این نوع آموزش‌ها را ارائه می‌کند.

وی اضافه کرد: علت حضور بنده و سایر همکاران در مرکز آموزش جوادالائمه، تأکید بر اهمیت بخش درجه‌‌داری در ارتش، بررسی روند آموزش‌‌‌ها و گزارش‌های روزانه است.

فرمانده کل ارتش ضمن تقدیر از اقدامات و آموزش‌‌‌های فرماندهان، عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات تصریح کرد: در این مرکز، جوانان ولایتمدار، انقلابی، مومن و سلحشور را مشاهده کردم که با آگاهی وارد ارتش انقلابی شده‌‌‌‌اند و به آینده خدمتی خود کاملاً واقف هستند و دارای روحیه بالا برای دفاع از آرمان‌‌های والای انقلاب اسلامی هستند.

موسوی اظهار امیدواری کرد که با ورود این جوانان جدید و تزریق خون‌‌‌های تازه در رگ‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران، شاهد یک فصل جدیدی در مجموعه ارتش باشیم .

وی با تأکید بر اهمیت پوشیدن لباس مقدس سربازی در ارتش خاطرنشان کرد: همواره به خود و همه همرزمان عزیزم سفارش می‌کنم که آن نیت اولیه در پوشیدن لباس سربازی از ذهنمان خارج نشود، چراکه ارتش جمهوری اسلامی ایران ماموریت دفاع از نظام مقدس اسلامی، استقلال کشور و حدود و ثغور ایران عزیز را دارد و هر کسی امروز این لباس مقدس را به تن می‌کند، لباس رزم، ایستادگی، مقاومت، صبر و پیشمرگی این ملت بزرگ را انتخاب می‌کند و همیشه باید این نیت در ذهنمان باشد و بدان پایبند باشیم.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: بنا به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) که علاوه بر مجتهد جامع شرایط و ولی امر بودن، مرجع تقلید ما نیز هستند، بسیاری از امور و عملیات‌های نظامی فریضه است.

موسوی افزود: اگر ما هر کاری را که انجام می‌‌‌‌دهیم، نیت فریضه داشته باشیم و بتوانیم بدان پایبند باشیم، از جمله آدم‌‌هایی در دفتر فرشتگان و در دفتر صحیفه خداوند ثبت می‌شویم که دائم در نمازند و برای ما ثواب عبادت نوشته می‌شود، آن هم عبادتی که باعث اوج و عروج انسان می‌شود.

امیر سیدعبدالرحیم موسوی سرلشکر عبدالرحیم موسوی سرلشکر موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر