کد خبر: 699329 A

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد در اظهاراتی مداخله‌جویانه ادعاهایی را درباره زندانیانی که سیاسی خواند مطرح کرد.

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد در اقدامی مداخله‌جویانه و در نامه‌ای سرگشاده برای برخی خانواده‌های زندانیان در ایران مطالبی را مطرح کرد.

هیلی در اظهاراتی مضحک مدعی شد: سابقه طولانی دولت  ایران در نقض حقوق بشر به خوبی شناخته شده است. پرونده‌های قضایی و صدور احکام بدون شفافیت و روند صحیح برای شهروندان ایرانی و نیز شهروندان کشورهای دیگر توسط ایران، همچنان ادامه دارد.

هیلی گفت: خانواده‌های چند تن از این زندانیان در حال نوشتن یک نامه سرگشاده به رهبران جهان، سران سازمان‌های حقوق بشر و رسان‌ های خبری برای بالا بردن آگاهی نسبت به وضعیت عزیزان خویش هستند.

وی اضافه کرد: دل‌های ما برای خانواده‌های سراسر جهان داغدار است کسانی که عزیزانشان در ایران زندانی شده‌اند. اقدامات ایران در بازداشت شهروندان کشورهای دیگر، از جمله آمریکایی‌ها، نمونه نقض قوانین بین‌المللی است.

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد در ادامه حرف‌های مداخله‌جویانه خود موعی شد: ایران به دلایل مختلف این افراد را به زندان انداخته است. آنها باید بلافاصله آزاد شوند و پیش خانواده‌هایشان بازگردند. ما نمی‌توانیم تا زمانی که آنها در زندان هستند آرام باشیم .

ایالات متحده ایران خانواده زندان سازمان ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر