کد خبر: 699144 A

وال استریت ژورنال نوشت؛

گروهی از کشتی‌های نیروی دریایی به رهبری ناو هواپیمابر «جان سی استنیس» در چند روز آینده وارد خلیج‌فارس می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از وال استریت ژورنال، گروهی از کشتی‌های نیروی دریایی به رهبری ناو هواپیما بر جان سی استنیس در چند روز آینده وارد خلیج‌فارس می شوند.

ورود کشتی‌های آمریکایی به  خلیج‌فارس اولین ورود آنها به این منطقه طی هشت ماه گذشته خواهد بود. جان سی استنیس به مدت دو ماه در خاورمیانه مستقر می شود و اکثر این زمان را در خلیج‌فارس به سر خواهد برد.

یک منبع در پنتاگون با تکرار برخی مواضع بی‌پایه و اساس گفت که حضور ناوهای آمریکایی «قطعا  تعادل نیروهای ایرانی را برای انجام اقدام‌های خصومت‌آمیز به هم خواهد زد».

خبرگزاری رویترز گزارش داد که حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  روز دوشنبه گفت که دسترسی تهران به تکنولوژی تولید موشک‌های بالستیک، باعث عقب‌نشینی ناوگان دریایی آمریکا خواهد شد  و آزادی عمل آنها را محدود خواهد کرد

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در تاریخ اول دسامبر مدعی شد که تهران در جهت نقض  قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد موشک‌های بالستیک با برد متوسط را آزمایش کرده است. در پاسخ به این ادعا، ایران روز یکشنبه اعلام کرد  که این کشور آزمایش‌های موشکی را برای بهبود دفاع از خود ادامه خواهد داد.

خلیج فارس ناو هواپیمابر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر