کد خبر: 698578 A

در اطلاعیه‌ای مطرح شد؛

سفارت ایران در تفلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که موضوع ‌دیپورت تعدادی از اتباع ایرانی از مبادی ورودی گرجستان را از طرق دیپلماتیک پیگیری می‌کند.

به گزارش ایلنا، متن اطلاعیه سفارت ایران در تفلیس به شرح زیر است:‌

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می‌‌‌رساند، در پی دریافت خبرهای مکرر درخصوص دیپورت غیرمعمول اتباع ایرانی در مرزهای مختلف گرجستان به ویژه در روزهای اخیر، این نمایندگی بر اساس وظایف ذاتی خود در صیانت از حرمت اتباع کشورمان و سرمایه‌‌‌‌‌‌های مادی و معنوی هموطنان عزیز اقدامات مقتضی را در دستورکار قرار داده است و از مسیرهای دیپلماتیک موضوعات را پیگیری می‌‌‌کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به حقوق حاکمیتی دولت پذیرنده پیشتر نیز طی مکاتبات و در مذاکرات متعدد مکرراً، شفاف‌‌‌زایی قوانین و مقررات و پاسخگویی روشن به افراد ذینفع و خسارت‌‌دیده را خواستار شده بود.

در روزهای اخیر نیز نمایندگی با در نظر داشتن و رصد کلیه تحولات داخلی کشور گرجستان و رعایت مصالح و منافع کلیه هموطنان عزیز با حساسیت فراوان در تماس نزدیک و رایزنی با دستگاه‌های متولی در داخل کشور و طرف‌های گرجی تلاش مضاعف خود مبنی بر حفظ منافع مشروع اتباع کشورمان را به کار گرفته است. 

امید است با تعامل و‌ همکاری سازنده میان دو طرف و رفع نگرانی هموطنان عزیز، بهره‌‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی دو ملت بیش از پیش تامین کننده منافع متقابل طرفین باشد.

ایران و گرجستان سفارت ایران در گرجستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر