کد خبر: 697762 A

نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

یک نماینده مردم تهران گفت: نمایندگان مجلس در هر سوال، استیضاح، و هر نوع رای و امضاء باید به بار حقوقی، شرعی و مصلحتی آن توجه کافی داشته باشد تا بتواند ادعا کنند که وظایفشان را خوب انجام می‌دهند.

داوود محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره طرح استیضاح ظریف که توسط جمعی از نمایندگان طراحی و امضا شده است، اظهار داشت: اول اینکه مجلس نهاد قانون‌گذاری و محل نظارت است. بنا به گفته امام خمینی(ره) مجلس در راس امور است درنتیجه جایگاه آن باید حفظ شود. ما که به مردم‌سالاری و دموکراسی معتقد هستیم باید جایگاه مجلس را به هر شکل تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس حق سوال و استیضاح دارند که جزو الزامات دموکراسی است. بنابراین نماینده مجلس باید به اعتبار رای مردم و جایگاهی که پیدا کرده به وظایف خود عمل کند، در این راستا سوال کردن و استیضاح حق نماینده است، اما منِ نماینده هم باید بر اساس وظایفی که دارم دقت کنم و منافع ملی و مصلحت اندیشی‌هایی که در دنیا وجود دارد را مورد توجه قرار دهم.

این نماینده اصلاح‌طلب یادآور شد: خیلی از مسائل بار بر وظایف یک نماینده است که اگر مورد بی‌توجهی قرار بگیرد، نشان می‌دهد که نماینده به وظایفش عمل نکرده است. نمایندگان مجلس در هر سوال، استیضاح و هر نوع رای و امضاء باید به بار حقوقی، شرعی و مصلحتی آن توجه کافی داشته باشد تا بتوانند ادعا کنند که وظایفشان را خوب انجام می‌دهند. 

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه بنده به عنوان یک نماینده از زحمات، درایت و حسن توجه آقای ظریف به منافع ملی تشکر می‌کنم، ابراز داشت: آقای ظریف یکی از وزرایی است که حقیقتا وظایف خود را در توجه به منافع ملی خوب انجام داده است. 

این نماینده مردم تهران با تاکید بر لزوم حمایت از دولت، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه دولت مشکلاتی دارد اما با توجه به دنیایی که الان با آن روبرو هستیم و با توجه به روبط بین‌الملل و جایگاه جهانی ایران و همچنین با توجه به مشکلات سیاسی، اقتصادی و امنیتی باید دولت را مورد حمایت قرار دهیم، باید دولت را کمک کنیم تا مشکلات را حل کند و در برابر فشارهای بین‌المللی مقاومت داشته باشد. مردم در حال حاضر باید همراه دولت باشند و کمک کنند تا به نظام کمک شود. 

محمدی اظهار کرد: در دنیای امروز مخالفان ایران، حیات ما را مورد تهدید قرار داده‌اند نه مسائل ملی ما را حیات جمهوری اسلامی را در معرض خطر قرار داده‌اند. باید همه مردم و متولیان امر و همه نمایندگان مجلس در جهت تقویت نظام و دولت کمک کنند بنابراین هرنوع حرکتی که باعث تضعیف دولت و نظام و وزرا شود، هرچند که جزو وظایف نمایندگان هم باشد و باید به آن احترام گذاشت؛ ما نمی‌پسندیم.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا استیضاح ظریف و لاریجانی که توسط افرادی یکسان طراحی و امضا شده و همچنین تخریب‌گری رئیس اداره کل پولشویی وزارت اقتصاد می‌تواند به هدف خاصی در مجلس صورت گرفته باشد؟»، عنوان کرد: من خیلی از این دوستان را می‌شناسم و صحبت‌هایشان را هم در مجلس شنیده‌ام اما آن‌هایی که من از نزدیک با آن‌ها در ارتباط هستم اینطور نیستند و امیدوارم اینطور هم نباشد.

محمدی گفت: برداشت بنده هم با توجه به شناختی که از گروهی از اینان دارم حاکی از این است که این‌ها افرادی مومن و معتقد به نظام و معتقد به حمایت از دولت و مقام معظم رهبری هستند اما امیدواریم که اشتباه نکنند. ما همه باید در معرض خدا دقت کنیم تا اشتباهی نداشته باشیم. باید کمک کرد که ما از این شرایط و احوالی که تا حدودی هم نگران‌کننده است عبور کنیم تا کشور به یاری خدا به سامان برسد.

استیضاح نمایندگان مجلس نماینده ظریف نماینده مجلس داود محمدی منافع ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر