کد خبر: 697456 A

در دیدار اردکانیان و رئیس هیات مدیره کمیسیون اقتصادی اوراسیا انجام شد؛

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌‌‌‌های دو کشور در مسکو با رئیس هیات مدیره کمیسیون اقتصادی اوراسیا دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، طرفین ضمن تاکید بر اهمیت توافق موقتی که برای شکل‌‌‌گیری منطقه آزاد تجاری میان اتحادیه اقتصادی ارواسیا و جمهوری اسلامی ایران در ماه مه ۲۰۱۸ به امضا رسیده بود، خواستار تکمیل هرچه سریعتر روند تصویب توافق توسط کشورهای عضو این اتحادیه شد. 

تیگران سرکسیان در این دیدار گفت: برای حرکت به سوی یک توافق جامع درباره منطقه آزاد تجاری در آینده، ضرورت دارد تا به موافقت‌‌های به دست آمده در قرارداد فعلی پایبند باشیم. 

وی ادامه داد: شرایط مطلوب‌‌تری برای حلقه‌‌های تجاری اتحادیه اوراسیا و ایران در مرحله فعلی فراهم آوریم تا وقتی به بازار یکدیگر وارد می‌‌‌شوند، تجارتشان با مانعی روبه‌رو نشود.

طرفین همچنین مسائل مربوط به همکاری در عرصه انرژی را مورد بحث قرار دادند و رضا اردکانیان اعلام کرد که ایران آماده است تا بازار تولید و انتقال برق را برای سرمایه‌‌‌گذاران از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا باز کند. 

سرکسیان و اردکانیان در زمینه برگزاری یک برنامه مشترک در ایران با هدف تعمیق و توسعه همکاری‌‌ها به توافق رسیدند. 

در این دیدار ورونیکا نیکیشینا، عضو هیات مدیره (وزیر) در امور تجاری کمیسیون اقتصادی اوراسیا، امیل کایکی‌یف وزیر انرژی و زیرساخت کمیسیون اقتصادی اوراسیا، مهدی سنایی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه و روسای شرکت‌‌‌های فعال در حوزه انرژی ایران نیز حضور داشتند.

 

ایران و روسیه روابط ایران و روسیه رضا اردکانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر