کد خبر: 696740 A

به منظور گسترش همکاری‌ها و رفع موانع توسعه تجارت ایران و ارمنستان؛

فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان ایرانی به منظور توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری و رفع محدودیت‌ها و موانع توسعه تجارت بین ایران و ارمنستان و اتحادیه اوراسیا با معاون اقتصادی وزیر امور خارجه دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، به منظور توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری و رفع محدودیت‌ها و موانع توسعه تجارت بین ایران و ارمنستان و اتحادیه اوراسیا و بنا به پیشنهاد سیدکاظم سجادی، سفیر ایران در ایروان، جلسه مشترکی با حضور فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان ایرانی و با حضور غلامرضا انصاری، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه در این وزارتخانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، سجادی با معرفی شرکت‌‌‌کنندگان و علاقه‌مندی شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار ارمنستان و کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا، خواستار رفع موانع و محدودیت‌های موجود و استفاده از موقعیت‌ها و ظرفیت‌های موجود  در نتیجه انعقاد تفاهم‌‌نامه امضا شده بین ایران و اتحادیه اوراسیا شد.

در ادامه این دیدار انصاری نیز ضمن استقبال از برگزاری اینگونه جلسات آمادگی وزارت امور خارجه را برای هرگونه همکاری در این زمینه ابراز داشت.

فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان حاضر در این جلسه نیز در ادامه به معرفی سوابق و حوزه فعالیت‌شان از قابلیت و توانمندی شرکت‌های تحت مسئولیت خود و کالاهای تولیدی برای حضور در بازار این اتحادیه صحبت کردند که از کیفیت و قیمت مناسب و توانایی رقابت با دیگر محصولات خارجی در این حوزه برخوردار است. 

در پایان این نشست مقرر شد با فعال‌‌سازی خانه تجارت اوراسیا و پشتیبانی معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه علاقه‌مندان به همکاری و حضور در این حوزه مورد حمایت دستگاه‌های مسئول قرار گیرند.

غلامرضا انصاری ایران و ارمنستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر