کد خبر: 696429 A

محبی نیا در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس گفت: در تاریخ ایران، خسران تملق از تخریب خائنین کمتر نبوده است. در حال حاضر در کشور مشکلات عدیده‌ای داریم که اوضاع را بسامان نشان نمی‌دهد و هر طریقی که برمی‌گیرم، رنگ پاشی به رخسار می‌ماند، زیرا که غرور و لجبازی امکان بازنگری، بازاندیشی و محاسبه را از ما گرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جهانبخش محبی نیا  در نشست علنی امروز (سه شنبه ۶ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: بیان مساله در نطق امروز فراتر از باورهای درون نظام نخواهد بود. آبشخور آن تجدیدنظر طلبی، شهرت و الهام از بیگانگان نیست. با این تراز، هنوز بزرگترین دارایی نسل حاضر، انقلاب، جمهوری اسلامی و ایران است و کسانی می توانند حیات انقلاب را صیانت و ضمانت کنند که تلخی بیان واقعیت ها را بچشند و حلاوت تملق و پاداش تقرب را وانهند. در شهرآشوب سیاست، اگر با دلسوزی و حتی پژمردگی، نهال نقد را به شرط عدم سقوط در سیاه چال نفی را آبیاری کنیم، به مرزی رسیدیم که انقلابی شرمنده و شرمنده انقلاب، شهدا و ملت نباشیم.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: در تاریخ ایران، خسران تملق از تخریب خائنین کمتر نبوده است. در حال حاضر در کشور مشکلات عدیدهای داریم که اوضاع را بسامان نشان نمیدهد و هر طریقی که برمی‌گیرم، رنگ پاشی به رخسار میماند، زیرا که غرور و لجبازی امکان بازنگری، بازاندیشی و محاسبه را از ما گرفته است. واکاوی اوضاع، نقص عمده در راهبردها و شعارها را به رخ میکشد. اعوجاج و عدم تقارن در استراتژیها را در چند لایه به آگاهی ارباب معرفت و اصحاب انقلاب میرسانم تا پارلمان برای آنها علاجی نماید.

وی در طرح نخستین مورد گفت: ماهیت انقلاب اسلامی، فرهنگی است. آیا می دانید که شاخص های فرهنگی از شاخص های سیاسی و اقتصادی بسیار اسفبارتر و آزاردهنده است. ضمن تاکید بر اقتدار نیروهای نظامی و بسیج و حفظ آمادگی نیروهای مسلح و تاکید آگاهانه و هوشمندانه بر بازدارندگی موشکی، یادآوری می کنم روحیه میلیتاریستی در قوه قضائیه، پارلمان و قوه اجرایی سوسو می زند. یادآوری می کنم انقلاب با مردم آغاز شد و با مردم به پیروزی رسید و جنگ را هم مردم اداره کردند. یکی از عمده دلایل شکست محمدرضا پهلوی، صدام و شوروی سابق، گم شدن سیاست و فرهنگ و اقتصاد و غرق شدن جامعه در جاه طلبی میلیتاریستی بود و عربستان و رژیم غاصب صهیونیستی نیز همین مسیر را تجربه می کند و انشاالله همنشین کسانی باشند که لیاقتش را دارند.

عضو هیئت رییسه کمسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در تشریح دومین محور توضیح داد: در بخشی از نگرش ها و پیش داوری های اصحاب انقلاب به وضوح نفوذ و رسوخ افکار و ایده های مارکسیستی به چشم می خورد. در برهه ای از زمان مارکسیست در مغز و جان سرمایه داری نیز خیمه زد. نگاه اسلام به پدیده های پیرامونی دیالکتیکی نیست. اسلام ماتریالیسم و ایده آلیسم تاریخی را قبول ندارد که بر مبنای آن روابط خارجی را شکل دهد. ما نمی توانیم بر مبنای تضاد دیالکتیکی، تاریخ را فرمان دهیم. مطلوب و پذیرفتنی نیست با همین فلسفه فرد را فدای جامعه کنیم و هیچ اصالتی به فرد و مسئولیت های او قائل نباشیم. نابودی ملت ها به شکل طبیعی یا تصنعی هم برگرفته از داروینیسم اجتماعی اسپنسر است که از نظریه انتخاب طبیعی الهام گرفته است که آمریکایی ها با ایده سرزمین های سوخته آن را دنبال کردند. ما با آنها فرق داریم. مبادا پیامبر(ص) و علی(ع) را بگذاریم و ابوذر را مقتدای خویش کنیم. ابوذر به عنوان صحابی مورد احترام است اما نمی توان آن را نبی و امام خویش قرار داد.

محبی نیا گفت: با این اوضاع و احوالی که در کشور با صاحبان سرمایه برخورد می شود، نمی توان به ایده خلق ثروت مقام معظم رهبری رسید. شهید قدوسی در برهه ای از زمان خطاب به امام خمینی (ره) نوشت که برخی مصادره های انجام گرفته، تاراج مال مردم است. تا زمانی که حرمت مال و اموال و دارایی مردم به معنای واقعی رعایت نشود، رشد اقتصاد شعاری بیش نخواهد بود و اوضاع همینی هست که هست.

این نماینده مجلس در تشریح سومین محور افزود: تکلف سیاسی موجب نفرت، انزجار و خصومت می شود، کما اینکه تبرج باعث می گردد ناشیان به طمع و هوس بیفتند و برای نظام و کشور مشغله و مزاحمت ایجاد کنند. نظام را به تکلف و تبرج سیاسی آلوده نکنیم.

عضو هیئت رییسه کمسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در بیان محور چهارم توضیح داد: یکی از نگرانی های عمده امام خمینی (ره) نفوذ و حضور انجمن حجتیه در قدرت و حکومت بود. آنها پیش روی جامعه وحشتناک ترین ایده ها را مطرح کردند و تمام تقلایشان بر آن است که فساد را گسترده تر کرده و کارآمدی را از نظام بگیرند و با قفل بروکراسی، سیاست و فرهنگ و به زعم خویش، تاریخ را به مسیر اصلی برگردانند و اراده و تلاش را از انسان بگیرند. عزیزی گفت مبادا با نام امام را رهبر معظم انقلاب تسویه حساب کنند؛ که بسیار حرف درستی است و عکس این استدلال نیز باید پاس داشته شود که مبادا با نام رهبر انقلاب با امام کینه توزی کنند.

وی به پنجمین محور مور نظر خود اشاره کرد و گفت: جماعتی که با نفاق به درون نظام رخنه کرده و مانع عقلانیت و خردگرایی و سیاست ورزی می شوند. آنان که بزرگ شده خود نظام بودند، شیفته قدرت باقی ماندند، اخلاق را ذبح کردند و سخت ترین آسیب ها را به نظام وارد کردند و اکنون هم در امنیت کامل هستند.

عضو هیئت رییسه کمسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس افزود: جاه‌طلبی میلیتاریستی، خیانت انجمنی، غفلت پوپولیستی و مارکسیست نفوذی حاصل نفوذ دشمن به درون جامعه است. پارلمان به جای تعریف و تمجید از شخصیت ها و خلق تعریف های بیجا مثل خلق پول پرقدرت، برای ادارات و نهادها و اشخاص، ای کاش فکری به حال این اوضاع کند.

محبی نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر