کد خبر: 696398 A

رضیان در نطق میان دستور:

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس با بیان اینکه مبارزه با فساد باید از بالا به پایین باشد، گفت: فساد باید در بدنه حاکمیتی باید از بین برود و اعتماد که سرمایه اجتماعی کشور ما است، باید در میان مردم زنده شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالله رضیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج، گفت: امروز در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم و ملت ایران پیروز نبرد میدان در برابر استکبار و زر و زور و تزویر است.

نماینده مردم قائمشهر ادامه داد: ۴۰ سال رشادت، همدلی و دین باوری با درایت مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره) در ایران بزرگ اتفاق افتاد و امروز ما سکانداران کشور در سه قوه باید در برابر مردم پاسخگو باشیم. در این سال ها ضعف هایی در مدیریت کشور وجود داشته که با یک رفتار کینه توزانه ترامپ و پیمان سپاران منطقه ای او مانند عربستان، این ضعف های مدیریتی فشار را بر مردم مضاعف کرده است که این مسئله باید جبران و سریعاً حل شود.

وی تصریح کرد: فساد، این اژدهای هفت سر در بدنه حاکمیتی باید از بین برود و اعتماد که سرمایه اجتماعی کشور ما است، باید در میان مردم زنده شود. این مسئله میسر نمی شود، مگر اینکه مبارزه با فساد از بالا به پایین آغاز شود.

رضیان گفت: امروز سودجویی در فضای اقتصادی فراوان دیده می شود، به عنوان مثال چرا کالایی مانند مایع ظرفشویی ۴ لیتری که قیمت ۱۱ هزار تومان داشته امروز باید با برچسب ۴۱ هزار تومانی در بازار فروخته شود. این در حالی است که نرخ دلار سه برابر شده ولی چرا باید برخی کالاها قیمتشان از ۴ برابر هم فراتر رود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس ادامه داد: چه کسی بر این افزایش لجام گسیخته قیمت ها نظارت دارد؟ وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر دادگستری چرا نظارتی بر این افزایش قیمت های بی دلیل ندارند؟

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار کرد: متاسفانه ما چنان خود را در دعواهای سیاسی غرق کرده ایم که مسائل اصلی مردم و معیشت خانواده ها برای ما اولویتی ندارد. متاسفانه منشأ این سیاسی کاری ها نیز گاهی در همین مجلس در بین جناح های موجود با تندروی ها دیده می شود. مردم از این تندروی امثال ما نمایندگان خسته شده اند.

وی، انگ بی دینی و ضدولایت فقیه بودن را یکی از آفت های نظام برشمرد و تاکید کرد: نیاز مبرم امروز جامعه، همدلی، دوستی، یکرنگی و رفع مشکلات اقتصادی مردم است. اگر مردم از ما راضی باشند، ترامپ کیلویی چند است؟  و اگر مردم به ما اعتماد داشته باشند، ترامپ هیچ غلطی نمی تواند بکند.

رضیان خطاب به رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی، عنوان کرد: مردم مازندران به ویژه حوزه انتخابیه‌ام از طریق تولید مرکبات، امرار معاش می کنند ولی به دلیل قیمت نازل آن به علت نبود ساختار صادراتی و بی توجهی در مدیریت تولید مازاد بر مصرف، زیان های زیادی به کشاورزان وارد کرده و حتی هزینه های تولید نیز تامین نمی شود، این در حالی است که تاکنون اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته و نیاز به ورود دولت به این حوزه احساس می شود.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: درخصوص خرید تضمینی گندم نیز به دلیل نرخ پایین تعیین شده باید تجدیدنظر کرد چرا که کشاورزان در این حوزه نیز معترض هستند.

رضیان از وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز به دلیل پیگیری ها درخصوص بیمارستان قائمشهر تقدیر کرد و در عین حال گفت: انتظار داریم همانطور که اعلام شده تا پایان سال ۹۸ این طرح به پایان برسد و آماده بهره برداری شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۵ درصد از عملیات اجرایی این پروژه پیش رفته است، خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: معابر بین شهری و روستایی در تمامی شهرستان های حوزه انتخابیه ام وضعیت نامناسبی دارد و شما بهتر از ما می دانید که چه کاستی ها و نارسایی هایی در این حوزه وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه اشتغال نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت، معادن البرز مرکزی مورد بی مهری قرار گرفته اند و مردم سوادکوه انتظار دارند که با رونق این پروژه، اشتغال در منطقه بهبود یابد اما وعده ها و قول ها در این خصوص عملی نشده و حق مردم نادیده گرفته می شود، لذا ضرورت دارد تا دستور فرمایید تا هر چه سریعتر این معادن فعال شوند.

وی ادامه داد: نساجی مازندران و قائمشهر نیز نیاز به توجه جدی تر مسئولان دارند و کارگروه های تشکیل شده در استان نیز هنوز نتوانسته اند مشکلی را در حوزه انتخابیه حل نمایند.

 

حضرت امام سرمایه نساجی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عضو مجمع نمایندگان استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر