کد خبر: 696354 A

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال اخیر با تمام ظرفیت برای حسن انجام مأموریت خود تلاش کرده و نمره قبولی گرفته است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در یازدهمین همایش فرماندهان نیروی زمینی ارتش، گفت: طبق اصل ۱۴۳ قانون اساسی کشور، ارتش پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، با توجه به این سه وظیفه خطیر می‌توان بیان کرد که ماموریت ارتش بسیار بزرگ است و ارتش دارای سازمان بزرگی است که چنین مأموریت عظیمی به آن واگذار شده است.

وی افزود: ارتش در اسلام جایگاه بلند و در نظام جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسیاری دارد، بررسی بیشتر این سه وظیفه نشان از آن دارد که ارتشی‌ها در میان سیاسیون و مردم بسیار محبوب هستند و کارنامه درخشان ارتش گواه آن است که ارتش طی ۴۰  سال‌ اخیر وظیفه خود را به درستی و به نحو احسن انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان این که ارتش همچون خورشید در آسمان غیرت کشور می‌درخشد، خاطرنشان کرد: ماموریت عظیم ارتش زمانی به طور کامل محقق می‌شود که ارتش دارای توان و آمادگی رزمی بالایی باشد، در این میان توان رزمی دارای سه زیرشاخه تجهیزات و ادوات رزمی به‌روز، نیروی انسانی عالم، ماهر و کاربلد و برخورداری از تکنیک و تاکتیک به‌روز جنگی است که دستیابی به این سه مهم در سایه خرید، اختراع و انواع آموزش محقق می‌شود.

حجت الاسلام محمد حسنی در رابطه با علم و آگاهی نیروی انسانی کاربلد، تاکید کرد: برخی کشورهای خود فروخته منطقه از جمله رژیم سعودی‌ بیچاره، تجهیزات به‌روزی دارند، اما توان استفاده از این تجهیزات را ندارند و تنها تجهیزات را به وام گرفته‌اند و علم را دریافت نکرده‌اند واین عاملی می‌شود که ارتش این کشور در برابر ارتش های به‌روز و آماده توان مقابله نداشته باشد.

وی افزود: آمادگی رزمی برخلاف توان رزمی که بر پایه تجهیزات نظامی و سخت افزار است، بر پایه روح و روان و نرم افزار است که با دارا بودن سه مولفه عشق به مکتب، عشق به میهن و عشق به ملت، محقق خواهد شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: افرادی که شجاعت، صلابت، غیرتمندی، ناموس دوستی، آزادگی، امانت داری و توکل کامل به خدا را آموزش ببینند عشق به مکتب، عشق به میهن و عشق به ملت را در خود احساس خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش بیان کرد: خروجی آموزش‌های دینی، "تعهد" و خروجی آموزش‌های رزمی،  "تخصص" خواهد بود که بنا بر گفته پیامبر اکرم (ص)، دین و علم در کنار یکدیگر است و اگر این دو موضوع از یکدیگر جدا شود آتش افروزی رخ می‌دهد و در تاریخ نمونه‌های بارزی برای این گفته وجود دارد.

محمدحسنی تاکید کرد: سعی بر این است در گزینش‌های استخدامی و تعیین رده‌های مدیریتی  به گونه‌ای عمل شود که ارتش عشق اول کارکنان، باشد، زیرا موارد غیر از این موضوع عاملی می‌شود که فرد آن طور که باید از جان و دل برای خدمت خود به ملت و ارتش هزینه نکند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یادآور شد: ارتقاء معیشت کارکنان ارتش برای تمام فرماندهان مشخص است و این موضوع جزء برنامه‌های فرمانده محترم کل آجا  و فرماندهان محترنیروها از جمله از برنامه های اولویت دار فرمانده ولائی زمینی ارتش امیر حیدری عزیز  قرار گرفته و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه معیشت مردم،  فرماندهان برای ارتقاء معیشت کارکنان برنامه ریزی مناسبی دارند.

محمد حسنی در پایان با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه حفظ نظام اسلامی مهمتر از حفظ جان ولی عصر (عج) است خاطرنشان کرد: هرموردی که مقدمه حفظ نظام اسلامی  باشد است انجام آن واجب و ترک آن حرام است، از  آن جا که همکاری با سازمان حفاظت اطلاعات از  مقدمات حفظ نظام اسلامی است بنابر این همکاری با این سازمان مقدس واجب عقلی، شرعی و ملی است.

سازمان عقیدتی سیاسی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر