کد خبر: 696326 A

لاهوتی:

نماینده مردم لنگرود تاکید کرد: شوراهای شهر باید به جایگاه واقعی‌شان پیدا و بازگردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ به عنوان موافق این اقدام گفت: اصل ۸۵ قانون اساسی یک حق محسوب می‌شود و نمی‌توان این حق را از افراد سلب کرد. همه نمایندگان می‌دانند که در سال‌های پایانی مجلس به سر می‌برند،  بر این اساس کمیسیون شوراها و امور داخلی نمی‌تواند این موضوع را کامل بررسی کند.

وی با اشاره به اینکه می‌توان اصل ۸۵ را در خصوص موضوع مذکور به صورت آزمایشی اجرایی کرد و برای تداوم آن نقاط ضعف را برطرف کرد، افزود: باید یادآور شد در قانون برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم اشاره شده که آن دسته از تصدی‌های دولت که قابل واگذاری به شوراها و شهرداری‌ها را دارند باید واگذار شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین همه ساله در زمان تصویب قانون بودجه صحبت از کوچک‌سازی دولت و کم کردن هزینه‌ها مطرح می‌شود و این در حالی است که دولت باید تا پایان برنامه ششم ۱۵ درصد کوچک شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شوراهای کنونی شوراهای شهرداری‌ هستند نه شورای شهر لذا باید جایگاه واقعی خودشان را پیدا کنند، خاطر نشان کرد: چرا باید دست نیاز به سمت وزارتخانه‌ها دراز کنیم در حالی که می‌توانیم واگذاری مسئولیت‌ها را انجام دهیم.

شهرداری قانون اساسی نماینده مردم در مجلس وزارتخانه کمیسیون شوراها و امور داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر