کد خبر: 696321 A

پورمختار:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان گرفتار مسائل جزئی در مناطق و حوزه‌های انتخابیه شده‌اند به همین جهت کمتر در مسائل ملی ورود می کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدعلی پورمختار  در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ به عنوان موافق این اقدام گفت: امروزه نمایندگان مجلس شورای اسلامی گرفتار مسائل جزئی در مناطق و حوزه‌های انتخابیه شده‌اند از این رو کمتر در مسائل ملی و قانونگذاری مهم ورود می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد پارلمان‌های محلی، اختیار اداره امور و تصویب برخی مقررات به عرصه‌های پایین‌دستی داده می‌شود، اظهار کرد: امروزه استانداران و فرمانداران اختیار کمی دارند از این رو مجبور هستیم با وزرا جلساتی را برگزار کنیم که این موضوع موجب اتلاف وقت است.

نماینده مردم کبودرآهنگ با بیان این که  بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ سبب تسهیل دسترسی مردم به قانونگذاران می‌شود، ادامه داد: باید اذعان کرد فرآیند قانونگذاری در مجلس پیچیده و طولانی است از این رو باید برای حل مسائل از مسئولان منطقه‌ای کمک گرفت. یکپارچه‌سازی مدیریت شهری نیز از دیگر ویژگی های بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ محسوب می‌شود؛ در واقع بر این اساس اختیاراتی را به مسئولان محلی می‌دهیم و در مقابل آنها پاسخگو می‌شوند.

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماینده مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر