کد خبر: 696247 A

پمپئو مدعی شد؛

پس از سخنرانی حسن روحانی در کنفرانس وحدت اسلامی مارک پمپئو در بیانیه‌ای به این اظهارات واکنش نشان داد و مدعی شد حرف‌های روحانی نشان از این دارد که او خواستار شروع جنگ است.

به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، وزارت امورخارجه ایالات متحده روز دوشنبه بیانیه مطبوعاتی مایک پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در واکنش به سخنرانی حسن روحانی را منتشر کرد.

پمپئو در این بیانیه مدعی شد: «حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، بار دیگر خواستار نابودی اسرائیل شده است، بنابراین به نظر می‌رسد خواستار شروع جنگ است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه خیال‌پردازی‌های خود مدعی شد: روحانی مسلمانان سراسر جهان را تشویق کرده است تا علیه ایالات متحده متحد شوند؛ این گامی است که انزوای ایران را عمیق‌تر کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت ایران دوست آمریکا و اسرائیل نیست. زیرا آنها بارها و بارها از مرگ میلیون‌ها نفر را خواسته‌اند. مردم ایران بهتر می‌دانند و با دولت خود موافق نیستند دولتی که آنها را به مدت ۳۹ سال به بدترین شکل به جهان نشان داده است.»

روحانی در سخنرانی خود در کنفرانس سالانه وحدت اسلامی گفت: «یکی از نتایج شوم جنگ جهانی دوم، تشکیل یک تومور سرطانی در منطقه بود.

وی از اسراییل به عنوان «رژیم جعلی» که توسط کشورهای غربی ساخته شده است، نام برد.

العربیه جنگ حسن روحانی حماس کنفرانس وحدت اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر