کد خبر: 696221 A

ادیانی در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در گزارش آسیب‌شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران دلایل و نقش مسئولان ذی‌ربط ذکر نشده است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدعلی ادیانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان قرائت گزارش کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در تذکری به هیئت رئیسه گفت: گزارش خوبی تهیه شده و نکاتی که مطرح می‌کنم نافی زحمات نمایندگان نخواهد بود بلکه مکمل تمامی گزارش‌هایی است که غالب آنها ابتر و بی‌نتیجه بوده است. بر اساس تبصره یک در این گزارش باید ناکارآمدی مسئولان ذیربط و دلایل مناسب ارائه می‌شد اما متأسفانه در آن معضل و بحران بزرگی مانند بیکاری مغفول مانده است، چه افراد و دستگاه‌هایی در این رابطه مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: اینکه در گزارش تنها به معضل بیکاری پرداخته شود نتیجه مناسب حاصل نمی‌شود، بهتر بود در گزارش عاملان و مسببان بیکاری ذکر می‌شد. در تبصره ۲ این ماده ذکر شده پاسخ دولت راجع به گزارش‌های تخصصی در دستور کار مجلس قرار گرفت و قرائت خواهد شد. آیا هیئت رئیسه پیگیر پاسخ دولت خواهد بود.

پزشکیان نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: در واقع این تذکر خطاب به هیئت رئیسه نبود بلکه به کمیسیون‌ها بود که باید به آن رسیدگی کنند.

اصل ۴۴ بیکاری جلسه علنی نماینده مجلس شورای اسلامی آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر