کد خبر: 696220 A

وعده مقام‌های کاخ سفید به سران رژیم صهیونیستی؛

مقام‌های رسمی دولت آمریکا اعلام کردند که بازرسان هسته‌ای را تحت فشار قرار می‌دهند تا اسنادی را که موساد در ماه ژانویه و در یک ماموریت مخفیانه به دست آورده است، مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش ایلنا، دولت ترامپ به رژیم صهیونیستی گفت که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را برای بررسی ادعاهای نتانیاهو نخست وزیر این رژیم درباره ساخت زرداخانه هسته‌‌ای توسط ایران، تحت فشار قرار خواهد داد.

بر این اساس، مقام‌های رسمی دولت آمریکا اعلام کردند که بازرسان هسته‌ای را تحت فشار قرار می‌دهند تا اسنادی را که موساد در ماه ژانویه و در یک ماموریت مخفیانه به دست آورده است، مورد بررسی قرار دهند.

برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران دو هفته پیش با مقام‌های رژیم صهیونیستی و برخی سران موساد در سرزمین‌های اشغالی دیدار کرد. در این دیدار رئیس بخش سیاسی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از اینکه اطلاعات موساد مورد توجه جدی قرار نگرفته، عصبانی بود.

گفته می‌شود که هوک در این دیدارها وعده داده که دولت ترامپ، آژانس را تحت فشار قرار دهد تا به افشای این اطلاعات بپردازد.

مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا می‌گویند جکی والکاوت سفیر جدید آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به شدت تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که آژانس به طور جدی به تمام اطلاعات ارائه شده توسط اسرائیل، ایالات متحده و دیگر کشورها در مورد برنامه هسته‌ای ایران را مورد بررسی قرار دهد.

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر