کد خبر: 696053 A

سخنگوی ارتش:

سخنگوی ارتش با بیان اینکه اوضاع مناطق زلزله‌زده در کنترل کامل نیروهای امدادی است، تاکید کرد: تیپ‌های نیروی زمینی ارتش با استقرار در نقاط مختلف شهر، ضمن تامین امنیت شهرهای قصر شیرین و سرپل ذهاب، به انجام عملیات امداد‌رسانی نیز پرداختند.

 

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی با اعلام این خبر گفت: نیروی دریایی ارتش نیز آمادگی خود را برای اعزام دو فروند بالگرد AB و یک فروند فرندشیپ این نیرو به همراه یک دسته عملیات ویژه آماده به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اعلام کرده است. 

وی ادامه داد: آمادهای ضروری و مورد نیاز مردم از سوی نیروی دریایی ارتش در حال آماده‌سازی است تا بنا به دستور به منطقه اعزام شوند.

سخنگوی ارتش افزود: فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز از آمادگی پایگاه‌های این نیرو برای ترابری و حمل نیازمندی‌های مردم عزیز با هواپیماهای این نیرو به مناطق زلزله‌‌زده خبر داده است.

تقی‌خانی اضافه کرد: حجم انبوه تماس از سوی یکان‌های ارتش برای حضور و امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده ادامه دارد که از جانب ستاد ارتش ابلاغ شده تا به تناسب اعلام ستاد بحران نسبت به اعزام واحدها و امکانات مورد نیاز اقدام کنند.

وی ادامه داد: یکان‌های نیروی زمینی ارتش در اولین لحظه وقوع زلزله به شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب اعزام و در این شهرها مستقر شدند و ماموریت امداد را در همان ساعت نخست آغاز کردند که با تلاش این یکان‌ها تعدادی از مصدومان به بیمارستان‌های شهر‌های مختلف اعزام شدند.

سخنگوی ارتش افزود: بر اساس تصمیم ستاد بحران، میزان حضور و چگونگی کمک یکان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مشخص می شود و چنانچه لازم باشد ماموریت نیروهای امدادی ارتش در منطقه ادامه خواهد یافت.

تقی‌خانی با بیان اینکه جای نگرانی نیست و اوضاع در کنترل کامل نیروهای امدادی است، اظهار داشت: ان‌‌شاءالله با هماهنگی بسیار خوب دستگاه‌های کشوری و لشکری هر اقدام لازم در کمترین زمان انجام می‌شود.

امیر تقی‌خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر