کد خبر: 695973 A

نوری مالکی:

نخست وزیر اسبق عراق گفت: رژیم صهیونیستی به خواست ملت‌ها احترام نمی‌گذارد و هر کاری که مایل است در مقابله با ملت مظلوم فلسطین انجام می‌دهد. ما باید صدای خود را بلند کرده و به کسانی‌که قصد عادی‌سازی روابط دارند اعتراض کرده و در مقابل آنها بایستیم.

به گزارش ایلنا، نوری مالکی نخست وزیر اسبق عراق صبح امروز در کمیسیون بیداری اسلامی اظهار کرد:  این کنفرانس مکانی برای وحدت اندیشه است و لازم است بابت آن تشکر کنم. این کنفرانس فقط در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود و اگر بقیه کشورها هم چنین کنفرانسی برگزار می‌کردند گامی موثر در ایجاد وحدت و رفع مشکلات جهان اسلام بود.

نخست وزیر اسبق عراق یادآور شد: رژیم صهیونیستی به خواست ملت‌ها احترام نمی‌گذارد و هر کاری که مایل است در مقابله با ملت مظلوم فلسطین انجام می‌دهد. ما باید صدای خود را بلند کرده و به کسانی‌که قصد عادی سازی روابط دارند اعتراض کرده و در مقابل آنها بایستیم.

المالکی اظهار کرد: باید به کشورهای خود برگردیم و چنین بنایی بگذاریم تا حرکتی توده‌ای در همه کشورها راه بیفتد تا حاکمان آنها به صهیونیست‌ها امتیاز ندهند.

وی در پایان گفت: برای بررسی مسائل سرنوشت ساز ملت‌ها نباید در مقابل حکام ظالم سکوت کنیم اما وعده الهی آزادی فلسطین است و امیدواریم فشار بر حکام کشورها برای جلوگیری از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی افزایش یابد.

نوری المالکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر