کد خبر: 695831 A

سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروی زمینی ارتش مسؤولیت مرزبانی، مرزهای مشترک با افغانستان در خراسان جنوبی و خراسان رضوی را بر عهده گرفته است.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر محمد باقری در حاشیه یازدهمین همایش فرماندهان نزاجا در جمع خبرنگاران گفت: در ماه‌های اخیر، نیروی زمینی ارتش مسئولیت مرزبانی، مرزهای مشترک خراسان رضوی و خراسان جنوبی با افغانستان را برعهده گرفته است که قطعا ما مرزهای امن‌تری را نسبت به گذشته خواهیم داشت.

وی افزود: افغانستان کشوری است که دچار برخی از نگرانی‌ها و نا امنی‌هاست و ممکن است که اتفاقاتی در مرزهای مشترک به وجود آید که با استقرار نیروی زمینی و ایجاد استحکامات و برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد، ان‌شاءالله امن‌ترین مرزها را در این منطقه داشته باشیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره جزئیات همایش امروز فرماندهان نزاجا اظهار داشت: امروز نیروی زمینی ارتش، فرماندهان خود را در رده تیپ و هم‌تراز آن گرد آورده است و برنامه‌ریزی‌های مناسبی را برای آینده انجام می‌دهد.

باقری ادامه داد: در این جلسه در خصوص مهم‌ترین تهدیدات پیش روی کشور، تهدیدات محتمل دفاعی و راه‌های ارتقای بازدارندگی و مصون‌سازی کشور صحبت کردیم و مهم‌ترین محورهایی که در نیروی زمینی باید به آن توجه شود، مورد تاکید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین در مورد ابعاد مختلف اقدامات اطلاعاتی مهندسی هوانیروز و سایر ابعاد نیروی زمینی نکاتی را به فرماندهان مطرح کردیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: در دوره مسئولیتی اخیر، نیروی زمینی ارتش از نظر ارتقای توان نیروی انسانی، جذب نیروی مومن و معتقد، آموزش مناسب و سازماندهی ارائه تجهیزات مناسب‌تر در حال رشد است و امروز با اطمینان بیشتری می‌تواند از مرزهای کشور دفاع کند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتش سرلشکر باقری سردار باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر