کد خبر: 695212 A

وزیر سابق امور دینی تونس در کنفرانس وحدت اسلامی:

وزیر سابق امور دینی تونس بیان کرد: یقین دارم که ارتش صهیونیستی شکست‌پذیر است و شکست خواهد خورد .

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالجلیل بن سالم در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی، با اشاره به مسئله فلسطین در بعد علمی و سیاسی در رابطه با وحدت جهان اسلام گفت: یک مسئله علمی و یک مسئله سیاسی را بیان می‌کنم. اولین مسئله علمی در وحدت اسلامی و پیشینه تاریخی آن نهفته است. 

وی ادامه داد: ما در گردهمایی‌های علمی مختلف در دنیا از جمله در کنفرانس‌هایی پیرامون گفت‌وگوی ادیان حضور پیدا کرده‌ایم که هدف آنها صلح بوده است اما ما مسلمانان از مسئله مهمی به نام تقریب مذاهب اسلامی غافل شده‌ایم. هرچند که شاهد هستیم که شیعیان پرچم وحدت در جهان اسلام را برافراشته‌اند. 

وزیر سابق امور دینی تونس یادآور شد: امام خمینی(ره) عامل وحدت بوده و تفکر و نگرش ایشان هرگز بر اساس طایفه‌گرایی نبوده است اما متأسفانه برخی تعصبات وجود دارد که قطعاً باید کنار گذاشته شود تا وحدت واقعی میان مسلمانان ایجاد شود. 

عبدالجلیل بن سالم عنوان کرد: امروزه نیازمند حمایت و پشتیبانی جدی از اسلام هستیم چرا که اسلام در معرض خطر است و دشمنان می‌خواهند آن را از بین ببرند. لذا به دنبال این هستند که مسئله علمی وحدت را کنار بگذارند و اسلام را نابود کنند اما ما به عنوان افراد آکادمیک باید به دنبال ایجاد وحدت عملی باشیم. 

وی به مسئله سیاسی کنفرانس وحدت اشاره کرد و گفت: در بعد سیاسی هم باید عرض کنم که مسئله فلسطین و قدس مسئله اصلی و ماهیتی جهان اسلام است و مسئله قدس و آزادی آن و دفاع از فلسطین یک مسئله کاملاً اسلامی و وحدت بخش است. 

وزیر سابق امور دینی تونس تأکید کرد: ما باید به عنوان افرادی روشن فکر حواسمان را جمع کنیم و بدانیم که مسئله فلسطین یک واقعیت است و لازم است اندیشمندان و علما روشنگری کنند که دشمن می خواهد این مسئله را به فراموشی بسپارد. 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در ایران هدیه‌ای به همه ما و همانا دعوت همه ما پیرامون مسئله قدس و فلسطین است و باید همواره این توجهات به مسئله فلسطین ادامه داشته باشد. مسئله فلسطین یک محور تمام نمای امت اسلام است و من واقعاً بسیار خوشحالم که در این اجلاس ارزشمند حضور پیدا کرده‌ام. مسئله فلسطین و قدس دستور کار اصلی آن است. 

وزیر سابق دینی تونس گفت: یقین دارم که ارتش صهیونیستی شکست‌پذیر است و شکست خواهد خورد و امیدوارم در این همایش به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

جهان اسلام رژیم صهیونیستی فلسطین اسلام کنفرانس وحدت اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر