کد خبر: 695183 A

شیخ نعیم قاسم در کنفرانس وحدت اسلامی:

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: فلسطین قابل تقسیم به قدس شرقی و غربی نیست؛ فلسطین مثل برگ زیتونی است که قابل تقسیم نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، شیخ نعیم قاسم در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین بالاتر از اشغال قدس، اشغال افکار و ارزش‌های معنوی است، گفت: اشغالگران قدس به دنبال از بین بردن توان مردم منطقه است با هدف تسلیم شدن امت اسلام هستند.

وی ادامه داد: بعضی حکام دنیای اسلام به دنبال عادی‌سازی روابط با اسراییل هستند و هر سه جناح سازش و اسراییل و آمریکا دست به دست هم داده‌اند تا فلسطین را در اشغال نگه دارند.

جانشین دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: فلسطین مساله محوری جهان اسلام و قدس هم مسئله محوری فلسطین است.

وی گفت: فلسطین قابل تقسیم به قدس شرقی و غربی نیست؛ فلسطین مثل برگ زیتونی است که قابل تقسیم نیست و قدس سرزمین مقدسی است که قابل جدا شدن نیست.

شیخ نعیم قاسم افزود: وحدت یعنی کنار هم باشیم و برای آزادی سرزمین فلسطین و نیز برای مقابله با دسیسه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای کنار هم بایستیم و از دیگران تبعیت نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نماد و پیشتاز تحول اسلامی است و این تحول در مسئله قدس و فلسطین همه معادلات را تغییر داد و امروز دیگر فلسطین یک مسئله شخصی نیست. کشورهای منطقه به دنبال این هستند که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود، اما مقاومت احیا شده و با پایگاه‌های اسراییلی و آمریکایی و تکفیری مقابله کرد.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت: باید در میدان بمانیم هرچند مشکلات زیاد باشد، همانند راهپیمایی‌های بازگشت که ابتکاری در این مسیر بوده است.

وی تصریح کرد: آمریکا نمی‌تواند هضم کند که مقاومت چهل سال است که سختی‌ها را تحمل می‌کند و در برابر اشغالگری می‌ایستد.

شیخ نعیم قاسم گفت: نمی‌شود وحدت داشته باشیم ولی کنار مقاومت نایستیم؛ وحدت امروز به برکت رهبری آیت الله خامنه‌ای قوی است و ایشان است که راه درست را به ما نشان می‌دهد؛ ایشان محکم ایستاده و در برابر طوفان‌ها مقاوم است.

وی خاطرنشان کرد: وحدت راه حل همه مشکلات جهان اسلام است. ما باید از مقاومت و وحدت دفاع کنیم و موضع مقاومت حزب الله موضع همه طوایف لبنان است.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما پیروزی‌های زیادی به دست خواهیم آورد و خون مجاهدانمان را به ثمر می‌رسانیم.

فلسطین لبنان کنفرانس وحدت اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر