کد خبر: 695159 A

رئیس دفتر سیاسی حماس:

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به پیروزی‌های اخیر فلسطین عنوان کرد: در مدت کوتاهی توانستیم پیروزی سیاسی و امنیتی در مقابله با دشمن صهونیستی به دست آوریم و در این راستا اجازه نمی‌دهیم معامله قرن عملی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در قالب ویدئو کنفرانس در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این اجلاس در شرایطی برگزار می‌شود که منطقه ما با دشواری‌هایی روبرو است، گفت:  این کنفرانس می‌تواند مژده‌هایی را هم به ما بدهد. ین اجلاس به امت اسلام وحدت می‌بخشد و شرایط آن را فراهم می‌کند. همزمان با این کنفرانس شاهد پیروزی‌هایی از سوی ملت فلسطین هستیم و در مدت کوتاهی توانستیم پیروزی سیاسی و امنیتی را در مقابله با دشمن به دست بیاوریم. این پیروزی ابعاد استراتژیکی برای مقابله با دشمن و اثرات مثبتی بر روحیات ملت ما دارد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار کرد: این کنفرانس بر هویت امت اسلام تأکید دارد و معتقد است که قدس عزت و سربلندی گذشته و آینده امت است. تهران پایتخت سرزمینی است که همراه و همسو با امت اسلام مخصوصاً ملت فلسطین است. این اجلاس پایداری ملت فلسطین را تضمین می‌کند.

هنیه با بیان اینکه ایران خطوط قرمز آمریکایی‌ها را رد می‌کند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول خودش عمل می‌کند. به شما اطمینان می‌دهم که این نشست نیز نتایج امیدوارکنندهای خواهد داشت. فلسطین موطن و خواستگاه پیامبران است. می‌خواهم از اینجا به شما اعلام کنم که این سرزمین در معرض بدترین ظلم و ستم‌ها قرار دارد و همه اصول ادیان آسمانی توسط دشمن صهیونیستی نقض می‌شود. 

وی تأکید کرد: از زبان ملت فلسطین بر شرکت‌کنندگان در این کنفرانس درود می‌فرستیم، ان شاءالله روزی در فلسطین هم گرد هم خواهیم آمد و به یاری خداوند متعال این زمان نزدیک است. همچنین لازم است اشاره کنم که در سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) باید از آیین وی الگو گرفته و از کینه‌توزی دوری کنیم. 

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس یادآور شد: همه مسلمانان باید متحد و مانع رخنه دشمن در پیکره جهان اسلام باشند. یگانه دشمن جهان اسلام رژیم صهیونیستی است که نسبت به مقدسات این سرزمین بی حرمتی می‌کند. 

وی تأکید کرد: ما هرگونه طرحی که آمریکا بخواهد در این سرزمین به اجرا در بیاورد را رد می‌کنیم. فلسطین جزئی از سرزمین اسلامی و اسرائیل هم دشمن اول ما بوده و خواهد بود و این دشمن هیچ آینده‌ای نخواهد داشت و هرگونه عادی‌سازی روابط با آن را محکوم می‌کنیم. 

هنیه تأکید کرد: مسئله فلسطین همواره باید زنده بماند. بیش از هفتاد سال است که سرزمین ما به اشغال درآمده است و در این مدت همواره ترور دشمن وجود داشته است و بیش از دو میلیون از شهروندان ما در غزه در محاصره قرار گرفته و عرصه را بر ملت ما تنگ کرده‌اند. این اجلاس استراتژی اسلامی را ترسیم می‌کند تا نحوه برخورد با دشمن و مقابله با یهودی‌سازی قدس را فرا بگیریم. مطمئن هستیم که این اجلاس حامی واقعی قدس خواهد بود و راه مقابله با دشمن را ترسیم خواهد کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار کرد: به دنبال یک پیمان استراتژیک برای وحدت همه گروه‌ها هستیم چرا که مسئله فلسطین مسئله همه مسلمانان و آزادگان جهان است در این راستا اجازه نمی‌دهیم معامله قرن عملی شود. ما گزینه‌های لازم علیه دشمن را در اختیار داریم که در رأس آن مقاومت علیه هر قانونی است که بر ضد کشور ما تصویب شود.

هنیه عنوان کرد: بر لزوم یکسان‌سازی همه تلاش‌های اسلامی و عربی برای حل مسئله فلسطین تأکید داریم و گزینه استراتژیک ما هم مقاومت در همه اشکال آن خواهد بود.

وی در پایان گفت: ترامپ نمی‌تواند به زور قدس را به دست صهیونیست‌ها بدهد همانگونه که بالفور نتوانست یک وجب از فلسطین را به آنها بدهد. همه فلسطین متعلق به ماست و خداوند هم با ماست. همه ملت فلسطین در هر کجا که باشند چشم به راه دستاوردهای این کنفرانس و اتحاد و یکپارچگی شما هستند.

جمهوری اسلامی ایران جهان حماس غزه فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر