کد خبر: 694988 A

وزیر اقتصاد:

وزیر امور اقتصادی و دارایی موضوع مهار تورم را یکی از مهمترین اولویت‌‌‌ها و دغدغه‌‌‌‌های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند طی سخنانی در جلسه‌‌‌ای که با موضوع «هم‌‌اندیشی و تبادل نظر درخصوص تعیین سازوکارهای کنترل تورم در شرایط تحریم» برگزار شد، گفت: آغاز برنامه‌‌‌های وزارت اقتصاد در دوره جدید برای بهره‌‌گیری از نخبگان در قالب تشکیل هسته‌‌های اندیشه‌‌ورزی و تقارن آن با تصمیمات اخیر رییس‌‌‌‌جمهور درخصوص تعیین چند کمیته برای ایجاد ارتباط مستقیم میان اقتصاددانان کشور و بدنه اجرایی دولت، اتفاق مبارکی است که باید با جدیت عملیاتی و پیگیری شود.

وی با بیان اینکه رئیس‌‌‌جمهور مسئولیت و ریاست کمیته اقتصاد کلان را به وزیر اقتصاد واگذار کرده اند، اظهار داشت: از آنجا که کنترل تورم، تبدیل به یکی از مهمترین دغدغه‌‌های دولت و وزارت اقتصاد شده است، اولویت موضوعی اولین جلسات کمیته اقتصاد کلان را ارائه راهکار برای مقابله با این پدیده ناخوشایند، قرار دادیم. 

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد تا خروجی جلسات این کمیته با حضور اندیشمندان به صورتی تنظیم گردد که ضمن برخورداری از قوت کافی امکان بهره‌‌‌گیری از آنها، در مسیر تصمیم‌‌گیری‌‌های دولت نیز فراهم باشد.

دژپسند ادامه داد: به عنوان مثال در موضوع تورم، اگر به نتایج کاربردی و مناسبی دست یافتیم، آن را جهت بررسی و اجرا به هیات دولت اعلام می‌‌‌کنیم.

وی سرمایه‌‌‌گذاری، رشد اقتصادی، رابطه دولت و بازار، تراز پرداخت‌‌‌‌‌ها و تراز تجاری و... را از جمله دیگر موضوعاتی دانست که می‌توان آنها را در این کمیته دانست و با اشاره به لزوم تمرکز در سیاستگذاری‌‌‌های کلان کشور، تصریح کرد: متولی اصلی تعیین سیاست‌‌‌‌‌‌های اقتصادی کشور و اجرای سیاست‌‌‌‌‌‌های مالی، وزارت اقتصاد است.

فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر