کد خبر: 694955 A

ارتش تاکید کرد: امروز که نظام مقدسمان هدف تهاجم اقتصادی استکبار جهانی قرار گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت و نهادینه‌سازی فرهنگ بسیجی هستیم.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه ارتش بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجم آذر ماه یکی از درخشان‌ترین برگ‌های کتاب انقلاب اسلامی و یادآور صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین و ارتش بیست میلیونی در مقطع حساس و سرنوشت‌‌‌‌سازی است که نهال نوپای انقلاب اسلامی تازه پا گرفته بود.

بدخواهان و دشمنان تلاش می‌کردند از هر سو و با هر ابزاری از رشد و گسترش انقلاب اسلامی جلوگیری کنند، اما در این شرایط، امام بزرگوار با نگاهی جامع‌‌‌‌نگر و فراگیر، آینده و امنیت نظام اسلامی و کشور را تضمین کردند و در پنجم آذر ماه سال ۱۳۵۸ فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را صادر فرمودند.

بدون تردید دوراندیشی، هوشیاری و درایت بی‌‌‌نظیر حضرت امام خمینی(ره) در تأسیس آن نهاد مقدس و هدایت و تدابیر روشنگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) اساسی‌‌‌ترین عامل خنثی‌سازی توطئه‌ها در مقابل انقلاب اسلامی بوده و حوادث سال‌های بعد گواهی روشن بر درستی این تصمیم بوده است.

وقتی ارتش رژیم بعث در دوران تحمیل جنگ به ایران سربلند اسلامی به دنبال تحقق رویای فتح ایران بود، مردم شریف کشورمان در قالب بسیج همراه و همدل با ارتش و سپاه به دفاع از مرزهای کشور پرداختند و شهدای سرافرازی را تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

در سال‌‌‌های پس از جنگ نیز که کشور تازه از زیر بار جنگ خانمان‌‌‌سوز بیرون آمده بود، باز این بسیجیان - که امامشان آنها را لشکریان مخلص خدا نامید - بودند که بدون هیچ چشم‌داشتی، پای انقلاب شکوهمند اسلامی ایستادند و برای آبادانی کشور، آستین بالا زدند.

اگر نبود تفکر بسیجی، آیا می‌توان متصور بود که بتوان با وجود شدیدترین تحریم‌ها و دشمنی‌های ظالمانه دنیای استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار، در بالاترین قلل عرصه‌‌‌های علمی، جهادی، نظامی و سیاسی ایستاد؟

امروز که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، مدافعان حرم اهل بیت(ع) با همین تفکر بسیجی پرچمدار حراست از مرزهای اعتقادی ایران و دفاع از مسلمانان مظلوم شده‌‌اند. 

بسیج میعادگاه همه اقشار مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی و دستیابی به آرمان‌ها و اهداف آن تا تشکیل تمدن نوین اسلامی است و امروز که نظام مقدسمان هدف تهاجم اقتصادی استکبار جهانی قرار گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت و نهادینه سازی فرهنگ بسیجی بوده و برای حفظ و استمرار فرهنگ و تفکر بسیج، باید ابعاد و ویژگی‌های این پدیده مبارک بازشناسی و معنا شود.

ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تبریک هفته بسیج به آحاد بسیجیان جان برکف، اعلام می‌کند در سایه رهبری و فرماندهی امام خامنه‌‌ای عزیز (مدظله العالی) تا پای جان بر سر آرمان های امام و رهبری، ایستاده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران بسیج هفته بسیج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر