کد خبر: 694765 A

رئیس کل دادگستری مازندران خبرداد:

رئیس کل دادگستری استان مازندران از آزادی ۱۰۳ نفراز محکومین جرایم غیر عمد در ۶ ماه اول سال جاری از سوی ستاد دیه استان مازندران خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۹ نفر مرد و ۴ نفر زن هستند.

به گزارش ایلنا، حجت اسلام تقوی‌فرد مجموع بدهی زندانیان آزاد شده را ۱۷۱ میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۵۶ ریال عنوان کرد و افزود: مبلغ کل پرداختی از سوی ستاد دیه(بانک ها – منابع کشوری و استانی – صندوق تامین) برای آزادی زندانیان ۲۳ میلیارد و ۶۳۶ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۱۵۱ ریال بوده است.

این مقام قضایی ادامه داد: با همکاری کارکنان دستگاه قضایی استان، مبلغ ۱۹ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۲۱۹ ریال با استفاده از اعسار و تقسیط از سوی دستگاه قضایی استان جهت آزادی زندانیان غیرعمد کمک شد.

وی ادامه داد: با هماهنگی ستاد دیه استان و رئیس زندانهای استان با دعوت از شکات در زندان های مازندران، شکات به مبلغ ۱۲۷ میلیارد و ۵۴۸ میلیون و۷۳۴ هزار و ۱۰۵ ریال از شکایت خود گذشت کردند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه اظهار کرد: در ۶ ماه اول سال جاری ۱۲ میلیارد و ۹۲۲ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۵۱ ریال از سوی بانکهای استان از جمله بانک تجارت، ملت، صادرات و ملی، وام به مددجویان استان اعطا شد.

حجت الاسلام تقوی فرد همچنین در خصوص پرداختهای صندوق تامین خسارتهای بدنی کشور به مددجویان استان طبق ۶ ماهه ابتدای امسال، افزود: در این خصوص نیز مبلغ ۴ میلیارد و ۶۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال کمک شد؛ همچنین از محل کمکهای استانی هم مبلغ ۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون و ۸۵۰  هزار ریال جمع آوری شد.

مازندران آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر