کد خبر: 694713 A

سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ترامپ گفت ملت ایران تروریست است و بر اساس همین برای فلج کردن مردم برنامه‌ریزی می‌کند اما ملت ایران قدرتمند است، قدرت مردم بر اساس شکست دادن آن‌ها است. ما برای شکست نخوردن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم بلکه ما برای شکست دادن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سردار سلامی امروز در همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم و مقاوم یمن گفت: پیامبر اسلام برای گشودن زنجیرهای اسارت و بردگی انسان از جهل به فرمان الهی مبعوث شد و رسالت او ارزش بخشیدن به منزلت انسان در عالم بود.

وی با گرامیداشت هفته وحدت گفت: این هفته استحکام‌بخش روح برادری بین امت اسلامی است، پیام روح‌بخش هفته وحدت آن است که اسلام مرزهای جغرافیایی را عمل جداسازی قلب‌ها و آرمان‌ها نمی‌داند. مرزهای حقیقی ما مرزهای هویتی و اعتقادی ماست و همه مسلمانان سرنشینان یک سفینه و پیکر یک امت هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به آیاتی از قرآن افزود: اگر ما از فلسطین و یمن حمایت می‌کنیم و اگر برای مسلمانان عزیزمان در سوریه نگران هستیم و اگر برای مظلومیت عراق دلنگرانی داریم و به افغانستان و مسلمانان میانمار می‌اندیشیم فلسفه‌ای در اسلام پشت این همدلی نهفته است. مرزهای جغرافیایی مرزهای سیاسی است و نه عقیدتی و این پیام نهفته وحدت است.

وی خاطرنشان کرد: امروز گرد هم آمده‌ایم که حمایت خود را از یمن اعلام کنیم. همه مصیبت‌هایی که از صد سال پیش یعنی از معاهده سایکس‌پیکو می‌گذرد همه ناشی از به هم پیوستگی سیاست آمریکا و انگلیس و صهیونیست و سعودی است و این هندسه مصیبت در جهان اسلام است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: بدون سیطره اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قادر نیستیم به عنوان بزرگترین قدرت عمل کنیم. در منطق آمریکا آنچه که آنان خاورمیانه می‌دانند این است که اسلام به عنوان سکوی پرش آمریکا به تراز قدرت جهانی باشد اما زمانی که انقلاب اسلامی شعله کشید امواج مقاومت اسلامی در برابر این رویای خطرناک این کشورها،  شکل گرفت و از آن وقت این تقابل راهبردی و این نزاع وسیع بین استکبار و جهان اسلام شکل گرفت.

سلامی گفت: مسلمانان به روح آگاهی رسیدند و از گورستان جهل مدرن بیدار شدند و بیرق‌ها به دوش کشیدند و پیشانی‌بندهای جهادی را بستند و آرزوی دشمنان فروریخت و این داستان نشان‌دهنده وضعیتی است که در جهان اسلام حاکم است. از این تاریخ به بعد سیلی‌های محکم و شکست‌های تاریخی به آمریکایی‌ها اعمال شد.

وی ادامه داد: ساختارهای قدرت در اسلام برای مقاومت شکل گرفت در فلسطین گروه‌های مقاومت مسلح شدند که می‌بینید موجب انحلال کابینه رژیم صهیونیست هم می‌شوند. در لبنان یک حزب الله قدرتمند شکل گرفت و شکست‌های افسانه‌ای بر اسرائیل وارد کرد و همچون خورشید می‌درخشد. در سوریه یک ارتش مردمی در کنار ارتش آن نظام شکل گرفت و دشمنان را با شکست روبرو کرد.

سلامی گفت: آن وحدت با خون در کنار شمشیرها شکل گرفت و بیرق جهاد بر دوش کشیده شد. امام ما فرمود مسلمانان علیه دشمن مشترک متحد شدند و آنگونه که رئیس‌جمهور آمریکا گفت آمریکا هفت تریلیون دلار هزینه کرد و نتیجه نگرفت و شکست خوردن را از مسلمانان آموختند و عبرت نگرفتند.

وی گفت: ایران امروز به عنوان قطب و قلب جهان اسلام می‌درخشد اما آنها می‌خواستند مقاومت ایران را بشکنند ملت ایران در پرتو رهبری‌های رهبرش ایستاد و ثابت کرد که یک ملت با اتکا به اعتقاداتش و آرمان و رهبرش می‌تواند با تهدیدها مقابله کند. آیا، شما ایران را تحریم شده می‌بینید؟

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: روش آمریکایی‌ها مقابله با ملت‌ها است و نه با دولت‌ها ترامپ گفت ملت ایران تروریست است و بر اساس همین برای فلج کردن مردم برنامه‌ریزی می‌کند اما ملت ایران قدرتمند است، قدرت مردم بر اساس شکست دادن آن‌ها است. ما برای شکست نخوردن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم بلکه ما برای شکست دادن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

سلامی ادامه داد: آمریکا ملت ایران را مورد تحریم قرار داده است. آمریکا ملت‌ها را محاصره کرده در یمن و غزه و فلسطین مردم محاصره هستند. ما مرز مشترکی با یمن نداریم شما هستید که همه منافع را بر روی یمن بسته‌اید پس چگونه ایران را مقصر می‌دانید؟

وی گفت: فرض کنید ایران از یمن حمایت سیاسی و معنوی دارد آیا این دلیلی می‌شود که مردم یمن را در محاصره کنید و فرزندانشان را دفن کنید؟ چرا اینگونه فکر می‌کنید؟ این رژیم‌ها بدانند تاریح در حال ثبت نفرتی جدید از آمریکا و آل سعود است. شما چطور اجازه می‌دهید یک میلیون کودک یمنی در معرض قحطی قرار گیرند .

سلامی با اشاره به قتل خاشقجی گفت: محکوم کردن جهانی و تحت فشار قرار دادن آل سعود نشان داد که هیچ مفاهیم والایی در رژیم آل سعود قرار ندارد. سلاح‌هایی که از لندن و سایر نقاط به یمن می‌رود علیه یمن به کار می‌رود.  آیا جهان در این سیمای سیاسی جنایت‌کاران تاریخ نشانی از عاطفه و منطق می‌بیند؟ همه جهان بداند در اینجا اعلام می‌کنیم یمن باتلاق آل سعود خواهد بود. امرا و آل سعود در این میدان خجالت‌زده خواهید بود. منطق مقاومت در حال پیروزی است. ما همه یمنی و سوری و عراقی و ایرانی و پاکستانی ترک و لر هستیم و همه یکی هستیم. برده‌داری و جهالت مدرن پایان یافته است. ما از یمن حمایت می‌کنیم.

سردار سلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر