کد خبر: 693840 A

با رأی نمایندگان؛

نمایندگان معافیت محصولات نظامی و همچنین تخصیص اعتبارات بنیه دفاعی به سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح از محل بودجه سالیانه را برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی ارجاع دادند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح با ماده ۶ این لایحه با ۱۳۷ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۶ لایحه مذکور؛ اساسنامه سازمان توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد و پس از تایید فرماندهی معظم کل قوا، ابلاغ می گردد.

همچنین در نشست امروز نمایندگان مجلس به دلیل وجود برخی ابهامات در ماده ۴ و ۵ این لایحه، این دو ماده را برای بررسی و اصلاحات بیشتر با ۱۴۴ رأی موافق، ۲۰ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع دادند.

لازم به ذکر است که مخالفان ماده ۴ لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح معتقد بودند که براساس این ماده محصولات نظامی اعم از کالا یا خدمات مشمول معافیت مالیاتی خواهد شد که این مسئله مغایر با قوانین بالادستی به ویژه قانون مالیات های مستقیم بوده و طبق اصل ۷۵ قانون اساسی بار مالی دارد، از این رو باید اصلاحات بیشتری در این رابطه صورت گیرد.

براساس این گزارش در ماده ۴ لایحه مذکور آمده بود؛ محصولات نظامی اعم از کالا یا خدمات مشمول معافیت مالیاتی خواهد بود.

همچنین براساس ماده ۵ این لایحه؛ سازمان در چارچوب قانون بودجه سالانه کل کشور از اعتبارات بنیه دفاعی کشور برخوردار می شود.

بودجه کمیسیون امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی مجلس نیروهای مسلح صنایع دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر