کد خبر: 693750 A

رئیس مجلس اعلای عراق:

رئیس مجلس اعلای عراق گفت: امروز در مناطق آزاد شده نیازمند وحدت هستیم. بعد از اینکه این گروه فاسد که اسم دولت اسلامی را روی خود گذاشته بود، از بین رفت، نیازمند وحدت بیشتری هستیم و لازم است از مجمع تقریب تشکر کنم که گام‌های عملی و اقدامات ضروری برای تقویت تقریب بین مذاهب برداشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت الله محمدعلی تسخیری در نشستی خبری در حاشیه سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی تفرقه میان مسلمانان رژیم صهیونیستی است، گفت: بر همگان واضح است که دشمن صهیونیستی در حال مسلح‌کردن دشمنان مردم سوریه است.

وی ادامه داد: این گروه‌های تروریستی مورد حمایت کشورهای غربی هستند و رژیم صهیونیستی هم آنان را مسلح می‌کند.

در ادامه شیخ همام حمودی؛ رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه از خداوند متعال می‌خواهم به ما بصیرت بدهد تا بتوانیم اهداف خود را محقق و از جمله بتوانیم قدس را آزد کنیم، گفت: سال‌های تکفیر تمام‌ شد؛ تکفیری‌ها پیام‌های بدی برای همه مسلمانان داشتند و امروز موجودیت آنها از بین رفته است و خدا را شاکریم که در عراق نیز با وحدت فرزندان نینوا، الانبار و صلاح‌الدین، گروه داعش شکست خورد.

وی ادامه داد: امروز در مناطق آزاد شده نیازمند وحدت هستیم. بعد از اینکه این گروه فاسد که اسم دولت اسلامی را روی خود گذاشته بود، از بین رفت، نیازمند وحدت بیشتری هستیم و لازم است از مجمع تقریب تشکر کنم که گام‌های عملی و اقدامات ضروری برای تقویت تقریب بین مذاهب برداشته است.

رئیس مجلس اعلای عراق گفت: امروز شرایط خوبی برای پیروزی بر ایده های تکفیری و تحقق وحدت فراهم شده است. در ادامه می‌خواهم به این سؤال جواب دهم که چه کسی می‌خواهد کشورهای اسلامی را تجزیه کند؟ بدون تردید رژیم صهیونیستی که می‌خواهد ثبات در منطقه را از بین برده و با استفاده از شعارهای طایفه‌ای و استفاده از برخی رژیم‌های منطقه به این هدف برسد.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی می‌خواهد قدرت برتر منطقه باشد و به همین دلیل از وحدت در منطقه هراس دارد. اسرائیل از تجزیه عراق حمایت کرد بنابراین باید در مقابل آن ایستاده و وحدت لازم را ایجاد کنیم.

رئیس مجلس اعلای عراق با بیان اینکه آمریکایی‌ها در راستای رضایت اسرائیل به فکر طرح خاورمیانه بزرگ افتادند، اظهار کرد: اما با پیروزی‌های محور مقاومت در منطقه، تجربیات تلخی برای آنها رقم خورد. اوباما هم همین سیاست‌ها را در پیش گرفت اما نتیجه‌ای حاصل نشد، چراکه مسلمانان در مقابل سلطه فرهنگی آنها ایستادگی کردند.

حمودی تاکید کرد: ما در مقابل سلطه نظامی و فرهنگی ایستاده‌ایم و لازم است در مقابل سلطه فرهنگی هم بایستیم. در این راستا نیازمند حمایت بیشتر رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به مسئله فلسطین پرداخت و گفت: قدس قبله اول مسلمانان و محور وحدت ماست و ما اقداماتی همانند انتقال سفارت آمریکا به قدس را به رسمیت نمی شناسیم.

رئیس مجلس اعلای عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر