کد خبر: 691484 A

رحمانی فضلی خبر داد:

وزیر کشور تاکید کرد: تمامی مصوبات جلسه قبلی شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور اجرا شد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور که عصر امروز سه شنبه ۲۲ آبان ماه در وزارت کشور برگزار شد، گفت: جلسات این شورا  بسیار هماهنگ و با پشتیبانی مناسب و اقدام به موقع اعضای شورا به خوبی برگزار می شود و نتایج خوبی داشته است.

وی به نقش صداوسیما در حوزه فرهنگی مناطق مرزی اشاره کرد و اظهار داشت: توجه به ابعاد مختلف مناطق مرزی و زیبایی های این مناطق باید یکی از اولویت‌‌‌‌‌های اصلی رسانه ها باشد و پوشش اخبار مناطق مرزی خصوصا نکات مثبت این مناطق همت بیشتری می‌‌‌‌طلبد.

وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به رفع موانع اجرایی تصویب‌‌‌‌نامه توسعه و تسهیل سرمایه‌‌‌گذاری در شرق و غرب کشور، منجمله صدور ضمانتنامه مربوطه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تضمین پرداخت ۵۰ درصد تخفیف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات اعطایی در مناطق مشمول طرح در شرق و غرب کشور و همچنین تضمین بیمه پروژه‌‌ها و طرح‌‌‌‌های مناطق مشمول به صورت ۱۰۰ درصد در مقابل حوادث ضدامنیتی مقرر شد، نحوه پرداخت اعتبارات و هزینه‌‌‌‌‌ها به صورت خودکار و با برنامه‌‌‌‌‌ریزی به موقع انجام شود تا آنها هم بتوانند در زمان مقرر پروژه‌‌‌های خود را در این مناطق به پایان برسانند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه مناطق مرزی اولویت ما است، تصریح کرد: در جلسه سران توجه بودجه‌‌‌‌‌ای ویژه به این مناطق، تصویب شده است و هم چنین مقام معظم رهبری نیز تاکیداتی در این باره داشتند تا بیش از پیش در جهت توسعه این مناطق اقدام شود. 

همچنین در ابندای این جلسه بابک دین‌‌‌پرست، دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌‌‌‌ای وزارت کشور، گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه قبل این شورا داد و خاطرنشان کرد: تمامی مصوبات هفتمین جلسه به مرحله اجرایی رسیده است.

گفتنی است؛ در هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور سازمان گمرک، قوه قضائیه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از برنامه ها و اقدامات خود ارائه کردند.

عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر