کد خبر: 691450 A

عراقچی در دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی ایران و هلند:

معاون سیاسی وزارت امور خارجه هلند که به منظور برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی به تهران سفر کرده است، ظهر امروز با معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی در این ملاقات حمایت دولت هلند از حفظ و اجرای برجام و همچنین موضع هلند نسبت به مقابله با یکجانبه‌‌‌گرایی و قوانین فراسرزمینی آمریکا را مورد استقبال قرار داد و گفت: آمریکا با اقدام یکجانبه و غیرقانونی خود در خروج از برجام هم قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و هم دیگران را به نقض آن تشویق یا حتی مجبور می‌‌‌‌کند.

وی ادامه داد: چنانچه برجام از بین برود، به معنی شکست دیپلماسی و غلبه زورگویی در عرصه بین‌‌‌المللی است. این امر مسلما به پیچیدگی‌‌‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه خواهد افزود. 

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ضمن تشریح سیاست‌‌‌‌های منطقه‌‌‌‌ای ایران اظهار داشت: سیاست ایران برخلاف برخی کشورهای منطقه که با اشتباهات سیاسی خود منطقه را دچار مشکلات و تنش‌های مختلف کرده‌‌‌اند، حفظ ثبات و گسترش امنیت در منطقه است.

عراقچی افزود: به همین دلیل ایران با داعش به عنوان مهم‌ترین عامل بی‌‌‌ثباتی منطقه مبارزه کرده است. 

آندره هاسپلز نیز در این دیدار تصریح کرد: هلند هم در ظرفیت ملی و هم به عنوان عضو اتحادیه اروپا و عضو غیردایم شورای امنیت از برجام حمایت می‌‌‌‌کند و اجرایی شدن مکانیسم مبادلات بانکی و بهره‌‌‌مندی ایران از منافع برجام را با جدیت دنبال می‌‌‌‌کند.

وی همچنین ضمن اظهار تسلیت به مناسبت حمله تروریستی در شهر اهواز و محکوم کردن این حمله تروریستی نقش مهم  ایران در مبارزه با داعش را مورد قدردانی قرار داد.

سیدعباس عراقچی ایران و هلند سید عباس صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر