کد خبر: 691397 A

وزیر دفاع:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: عرصه فضا امروز در انحصار دشمنان نیست و نظام جمهوری اسلامی به چنان اقتداری دست یافته است که اگر متجاوزی در عرصه فضا اقدامی علیه ایران اسلامی از خود نشان دهد، با چنان پاسخی مواجه خواهد شد که از کرده خود پشیمان خواهد شد.

 

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه مسئولان هادیان سیاسی نیروهای مسلح، مسئولان سیاسی نیروهای مسلح را فرماندهان جنگ روشنگری در عصر حاضر دانست که در مقابل اربابان نفاق و دروغ و استبداد و استکبار  هشیاری و بیداری را به ارمغان می‌آورند.

وی با اشاره به عصر حاضر به عنوان عصر ارتباطات و اطلاعات، فضای امروز جامعه جهانی را فضای استبداد و انحصار رسانه برشمرد و اظهار داشت: رساندن یک پیام واقعی و صحیح و روشنگری در این فضا به کاری بسیار سخت و پیچیده مبدل شده است و هادیان سیاسی در این حوزه نقش خطیری را برعهده دارند.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن در فضای امروز به دنبال محقق کردن دو مأموریت داخلی و بین‌‌‌المللی برای تضعیف و ساقط کردن نظام اسلامی است، تصریح کرد: نظام سلطه به سرکردگی آمریکا با ایجاد یأس و ناامیدی، ناکارامد نشان دادن دولت و نظام اسلامی و همچنین ائتلاف با کشورهای منطقه و ۳۰ کشور جهان به دنبال شکست اقتدار جمهوری اسلامی ایران برآمد اما به حول قوه الهی نه تنها در فضای کشور شکاف ایجاد نشد، بلکه اتحاد و انسجام ملی بیش از هر دوره بر فضای کشور مستولی است و راهپیمائی گسترده و با شکوه ۱۳ آبان امسال گواه این موضوع است.

حاتمی با اشاره به شکست سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در فضای جهانی خاطرنشان کرد: خنده دنیا به منطق رئیس‌‌‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، صدور بیانیه محکومیت حادثه تروریستی اهواز در جلسه شورای امنیت و به دنبال آن استعفای نیکی هیلی، نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل نمونه‌ای از شکست‌های امریکا در فضای امروز جامعه جهانی است.

وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و ارزی کشور ابراز داشت: برخی از مسائل پیش آمده در حوزه اقتصادی ناشی از عدم بهره‌‌‌برداری درست از منابع و ظرفیت‌های داخلی است که ان‌شاءالله با برنامه‌‌‌ریزی و تصمیم‌‌‌گیری‌هایی که در جلسات دولت و سایر بخش‌های کشور انجام شده است، از این مرحله عبور خواهیم کرد که البته تا حدود زیادی نیز عبور کرده‌ایم.

وزیر دفاع همچنین به دستاوردهای دفاعی کشور در شرایط تحریم ۴۰ ساله اشاره و بیان کرد: عرصه دفاعی کشور که همواره در تحریم همه‌‌‌‌جانبه و با کارشکنی‌های نظام سلطه در رسیدن به فناوری و دانش در عرصه‌های گوناگون با مشکلات عدیده روبرو بوده است، امروز در حوزه هوافضا، رزم زمینی، دریایی و ارتباطات و رادارها به حد بالای بازدارنگی فعال و به یکی از قدرت‌های جهانی تبدیل شده است. عرصه فضا امروز در انحصار دشمنان نیست و نظام جمهوری اسلامی به چنان اقتداری دست یافته است که اگر متجاوزی در عرصه فضا اقدامی علیه ایران اسلامی از خود نشان دهد، با چنان پاسخی مواجه خواهد شد که از کرده خود پشیمان خواهد شد.

وی افزود: پیشرفت‌های صنعت دفاعی و نیروهای مسلح در شرایط کنونی با تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا، اتکاء بر ظرفیت‌های داخلی و توان دانشمندان متخصص صنعت دفاعی محقق شده است و این در حالی است که سایر بخش‌های کشور شرایطی به مراتب آسان‌‌‌‌‌تر از شرایط دفاعی و نظامی را دارند و می‌توانند با توجه به بهره‌‌‌‌‌برداری صحیح از ظرفیت‌های عظیم کشور بر مشکلات فائق آیند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی امیر حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر