کد خبر: 691201 A

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه مراسم یادبود صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول تلاش کرد در دشمنی با کشورمان نشست‌هایی را تحت عنوان «اتحاد جهان برای خروج ایران از خاک سوریه» برگزار کند.

به گزارش ایلنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برای مقابله با فعالیت‌های ایران در سوریه و لبنان جلساتی را در پاریس با محوریت «اتحاد جهان برای خروج ایران از خاک سوریه» برگزار کرد.

نتانیاهو همچنین در حاشیه مراسم یادبود صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول از ماکرون خواست تا از نفوذ خود در لبنان استفاده کرده و فشار بیشتری بر، میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان و  سعد حریری وارد کند تا بتواند بر فعالیت کارخانه‌های پیشرفته سلاح ایران در خاک لبنان و همچنین فعالیت‌های ایران در سوریه تأثیر بگذارد.

وی در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد: باید مطمئن شویم که همان اشتباهی را که در لبنان انجام دادیم در سوریه انجام نمی‌دهیم و اجازه حضور نظامی در سوریه را به ایران نخواهیم داد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: نمی‌خواهیم سوریه به سلاح‌های پیشرفته دسترسی پیدا کند، سلاح‌هایی که از طرف ایران تامین می‌شود، از مسیر سوریه به لبنان  نیز می رسند.

نتانیاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر