کد خبر: 691082 A

با حضور جهانگیری؛

فاز دوم طرح آبرسانی غدیر با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در ادامه برنامه های سفر دو روزه خود به استان خوزستان، فاز دوم پروژه آبرسانی غدیر برای آبرسانی به شهرهای آبادان، خرمشهر و روستاهای اطراف را افتتاح و از تصفیه خانه و تاسیسات این طرح بازدید کرد.

طول کل خطوط انتقال این پروژه ۹۵۶ کیلومتر است که ۳۵۷ کیلومتر آن تاکنون اجرایی شده و ۱۵۹ کیلومتر نیز در دست اجرا است.

گفتنی است همزمان با افتتاح این طرح توسط معاون اول رییس جمهور دو پروژه آبرسانی به روستاهای حفار شرقی از توابع خرمشهر و آبرسانی به روستاهای کشتکار از توابع آبادان نیز مورد بهره برداری قرار گرفت که این دو پروژه در مجموع ۹۲ روستا را تحت پوشش قرار می دهد.

معاون اول رییس جمهور در حاشیه این طرح در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مردم خرمشهر و آبادان در سالهای گذشته فقدان آب شرب مناسب بود اظهار داشت: این مساله در اواخر سال ۹۵ و اوایل سال ۹۶ تشدید شد که لازم است از صبر و بردباری مردم عزیز آبادان و خرمشهر قدردانی کنیم.

دکتر جهانگیری افزود: طرح آبرسانی غدیر یکی از طرح های مهم است که از سالها قبل آغاز شده بود و در طول ۱۰ سال که از عمر این طرح می گذشت در مجموع ۹۵۰ میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شده بود که دولت در سال ۹۶ علیرغم همه محدودیت ها تا تیر ماه ۹۷ ظرف ۱۱ ماه کار بسیار بزرگی بصورت شبانه روزی در این زمینه انجام داد و در این یک سال به اندازه کل ۱۰ سال قبل برای این طرح سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: خوشبختانه امروز این طرح تکمیل شده و در آبادان و خرمشهر و شادگان و روستاهای منطقه مردم در ۳ ـ ۴ ماه گذشته از آب شرب با کیفیت مناسب برخوردار هستند .

جهانگیری تصریح کرد: مردم باید توجه داشته باشند که انتقال آب تصفیه شده از این مسیر طولانی دشوار است و باید از این آب صرفاً برای مصرف شرب استفاده کنند و نیازهای دیگر خود را از سایر منابع آبی تامین نمایند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: خوشبختانه مردم شرایط دولت را درک می کنند. آمریکایی ها فشار اصلی خود را بر مهمترین منبع درآمدی کشور یعنی فروش نفت متمرکز کرده اند که این موضوع در اجرای برخی پروژه ها تاثیر گذار خواهد بود اما اولویت دولت تغییر نخواهد کرد و همواره بخش آب جزو مهمترین اولویت‌ها خواهد بود.

جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر