کد خبر: 691048 A

غریب‌آبادی:

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین تاکید کرد: سیزدهمین گزارش آژانس پایبندی ایران به تعهدات برجامی را تأیید کرد و اعلام کرده که آژانس مشکلی در فرآیند بازرسی و دسترسی به سایت‌های مربوطه نداشته است.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب‌آبادی با اعلام انتشار سیزدهمین گزارش مدیرکل آژانس در خصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام، گفت: این گزارش بار دیگر پایبندی ایران به تعهداتش تحت برجام را تایید کرد.

وی افزود: در این گزارش تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی‌‌‌‌‌آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین ادامه داد: این گزارش تأکید می‌کند آژانس مشکلی در فرایند بازرسی‌ و دسترسی به سایت‌های مربوطه نداشته است.

غریب‌آبادی با تأکید بر اینکه برخلاف رفتار آمریکا، ایران رفتار مسئولانه‌ای را اتخاذ کرده و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است، اظهار داشت: همانگونه که مکرراً اعلام شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب، تضمین کنند.

وی خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال فراسرزمینی تحریم‌های این کشور که به موجب برجام رفع شده بودند را مغایر قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت خواند و آن را نادیده گرفتن و بی‌‌‌‌‌احترامی به نظرات و دیدگاه‌های جامعه جهانی تلقی کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی کاظم غریب آبادی کاظم غریب‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر