کد خبر: 690841 A

از سوی یک رسانه سنگاپوری مطرح شد؛

یک رسانه سنگاپوری دور دوم عرضه نفت در بورس انرژی ایران را مورد توجه قرار داد و نوشت ایران نفت بیشتری را به صادرکنندگان خصوصی می‌فروشد تا از محدودیت‌های ایالات متحده دور بماند.

به گزارش ایلنا، سایت چنل نیوز آسیا در واکنش به دور دوم عرضه نفت در بورس انرژی ایران، نوشت: ایران  روز یکشنبه ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام را با هدف مقابله با تحریم‌های ایالات متحده، به شرکت‌های خصوصی به فروش رساند.

بر اساس گزارش وزارت نفت ایران سه شرکت نامعلوم، مبلغ ۶۴.۹۷ دلار به ازای هر بشکه برای محموله دو کشتی  ۲۴۵ هزار و ۲۱۰ هزار بشکه‌ای  پرداخت کرده‌اند.

ایران در اواخر ماه اکتبر، فروش نفت خام به شرکت‌های خصوصی از طریق بورس انرژی را آغاز کرد، این اقدام درست پیش از تحریم‌های نفتی ایالات متحده در تاریخ ۵ نوامبر اجرا شد، انجام گرفت.

تجارت نفت خام در ایران تنها تحت کنترل دولت بود و قبلا شرکت‌های پالایشگاهی خصوصی تنها می‌توانستند نفت خام را برای صادرات محصولات نفتی خریداری کنند.

تهران در ماه جولای اعلام کرد که فروش نفت به شرکت‌های خصوصی از طریق بورس انرژی به عنوان بخشی از تلاش‌های ایران برای ادامه صادرات نفت در جهت مقابله با تحریم‌های آمریکا صورت می‌گیرد.

بورس انرژی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر