کد خبر: 690639 A

سفیر ایران در عمان:

سفیر ایران در مسقط با بیان اینکه چشم‌‌‌‌انداز سطح روابط تجاری میان ایران و عمان را مثبت ارزیابی می‌کنیم، تاکید کرد: قرارداد همکاری شرکت‌های ایرانی در زمینه ساختمانی در عمان فرصتی خوب برای دو طرف است.

به گزارش ایلنا، قرارداد همکاری جهت مشارکت و حضور ۴۰ شرکت توانمند تخصصی ایرانی در زمینه‌‌‌های مختلف ساختمانی در بزرگترین شهرک تخصصی عمان به نام «سندان» امروز یکشنبه (بیستم آبان) با حضور حجت‌‌‌الاسلام محمدرضا نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان، شرکت‌‌‌‌های ایرانی و شرکت سندان عمان و حضور جمعی از فعالان تجاری و مدعوین عالی رتبه عمانی به امضا رسید.

این شهرک در حومه شهر مسقط پایتخت عمان قراردارد و به عنوان بزرگترین شهرک مصالح ساختمانی عمان در اوایل سال ۲۰۱۹ افتتاح نهایی خواهد شد.

حضور شرکت‌‌‌‌های تخصصی ساختمانی ایرانی فرصت خوبی برای فروش و ترویج و تبلیغ مصالح ساختمانی ایرانی در عمان و کشورهای همجوار عمان به خصوص بازار یمن و آفریقا خواهد بود. قرار است یکی از بزرگترین خیابان‌‌‌‌های اصلی این شهرک نیز به نام خیابان ایران، نامگذاری شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه ای با تلویزیون رسمی عمان در حاشیه این مراسم گفت: با توجه به سطح روابط خوب بین ایران و عمان و وجود اشتراکات فراوان و همچنین قرابت‌‌‌‌های فرهنگی و نزدیکی و همجواری و حسن روابط دو کشور و همچنین افزایش روزافزون سطح روابط اقتصادی و تجاری در دو سال اخیر، این فرصت را به عنوان فرصتی بسیار خوب برای حضور و مشارکت شرکت‌‌‌‌‌های ایرانی در زمینه مصالح ساختمانی جهت ورود به بازار عمان می‌‌‌دانیم و چشم‌‌‌انداز سطح روابط تجاری را نیز مثبت ارزیابی می‌‌‌‌‌کنیم.

ایران و عمان محمدرضا نوری شاهرودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر