کد خبر: 690621 A

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: آمریکا بعد از ۱۷ سال حضور در افغانستان بر مشکلات امنیتی این کشور افزوده است.

به گزارش ایلنا، سیدکمال خرازی، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی که در پاریس به‌‌‌سر می‌برد، به درخواست اخضر ابراهیمی، فرستاده ویژه سابق دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و سوریه، با وی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس ملاقات کرد. 

در این ملاقات، مسائل افغانستان و بحران‌های غرب آسیا بررسی شد.

اخضر ابراهیمی که عضو مجمع مسئولان سابق سازمان ملل موسوم به ریش سفیدان (The Elders) است، گفت: اعضای این مجمع از اوضاع خاورمیانه و فراموشی مسئله فلسطین نگران‌ هستند.

خرازی نیز اشاره کرد مسئله افغانستان پیچیده شده و آمریکا بعد از ۱۷ سال حضور در آن کشور بر مشکلات امنیتی افغانستان افزوده است، ضمن اینکه با فضاسازی بیشتر برای داعش، فعالیت این گروه تروریستی نیز بر مشکلات افغانستان افزوده است.

وی در پاسخ به ابراز نگرانی اخضر ابراهیمی از شکاف شیعه و سنی در عراق و ضرورت اقدامات نزدیک‌سازی آنها اظهار داشت: مردم عراق دوران سختی را پشت سر گذاشته‌اند و متأسفانه تأثیر کمک‌های بعضی از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه، بر شکاف مردمی در عراق بسیار بوده؛ با این‌ حال، با درایت مرجعیت و مسئولان عراقی و همچنین گروه‌های مردمی، این دو مذهب اسلامی در عراق بسیار به هم نزدیک شده و به همین جهت، مردم عراق انتخابات موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشتند.

کمال خرازی سید کمال خرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر