کد خبر: 688606 A

دهقان در نطق میان دستور:

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: هموطنان عزیز اگر امروز در عرصه راهبردهای سیاست خارجی در منطقه و جهان دست برتر را داریم و شاهد این اقتدار هستیم که دوست و دشمن به آن اعتراف می‌کنند به خاطر روحیه مقاومت در برابر ظلم و استقلال طلبی شماست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمال دهقان‌فیروزآبادی در نطق میان دستور خود در جلسه  علنی امروز مجلس با بیان این که دولت‌های آمریکا در چند دهه گذشته همواره سیاست‌های غلطی را در مقابل کشورمان و مسائل منطقه‌ای به کار گرفتند که دیر یا زود به شکست انجامیده است،گفت:درسی که ما از تاریخ کشور و انقلاب اسلامی گرفته‌ایم این است که باید مقاومت کنیم، مقاومت همه جانبه در برابر ظلم. اگر مقاومت کنیم و رفتاری عاقلانه و با تدبیر داشته باشیم و از فرصت‌هایی که در عرصه‌های اقتصاد، دیپلماسی، روابط خارجی و مدیریت برای ما ایجاد می‌شود، درست استفاده کنیم می‌توانیم مشکلات اجرایی، مدیریتی و اقتصادی را حل و فصل کنیم.

وی تاکید کرد: هموطنان عزیز اگر امروز در عرصه راهبردهای سیاست خارجی در منطقه و جهان دست برتر را داریم و شاهد این اقتدار هستیم که دوست و دشمن به آن اعتراف می‌کنند به خاطر روحیه مقاومت در برابر ظلم و استقلال طلبی شماست. به خاطر رهبری حکیمانه و دید تاریخی و آینده‌نگری حضرت امام و مقام معظم رهبری است، به دلیل ایثارگری و جانبازی همه نیروهای مسلح و بسیج و تلاش و کوشش صادقانه مدیران و مسئولین در طول چند دهه گذشته است.

نماینده میبد با اشاره به تحریم ها، گفت: به همین تحریم‌ها نگاه کنید اعمال تحریم صادرات نفت ایران را به صفر نمی‌رساند بلکه آبروی آمریکا را به صفر می‌رساند و ما نیک می‌دانیم موفقیت در عرصه داخلی و خارجی بیش از پیش و به وحدت، هم‌افزایی، برنامه‌ریزی، کار و تلاش و نظارت دقیقی نیاز دارد.

وی افزود:دولت تصمیم گرفته تا شرکت‌ها و اشخاص صادرکننده کالا پیمان سپاری ارزی انجام دهند که ما نمایندگان مجلس و همه صادرکنندگان حتما از این موضوع استقبال می‌کنیم و آن را در جهت منافع ملی می‌دانیم. اما سؤال این است که آیا دولت ابتدا زیرساخت‌های لازم برای انتقال ارز حاصل از صادرات از طریق بانک‌ها را فراهم کرده است؟

دهقان افزود: الان ۵۰ روز است که تولیدات صنایع مختلف از جمله کاشی و سرامیک که ۱۰ها هزار کارگر و کارمند در این صنعت اشتغال دارند در مرز دوران ورشکستگی قرار گرفته و تولیدات انبار شده و از صادرات خبری نیست. از همین تریبون از وزرای صنعت و اقتصاد و همچنین رئیس کل بانک مرکزی می‌خواهم این مشکل را هر چه سریع‌تر حل و فصل کنند.

وی با بیان این که  در بخش معدن متاسفانه در حوزه صدور مجوز و بهره‌برداری در چند دهه گذشته با مطالعه عمل نشده است،اظهار داشت: شیرکوه در استان یزد یک سرمایه خدادادی است و در طول ۱۰-۲۰ سال گذشته نقطه به نقطه این منطقه حیاتی در طبیعت استان با مجوزهای غیرکارشناسی شخم زده شده و مناظر زشتی را ایجاد کرده و روستاها و روستائیان این منطقه را اگر نگوییم نابود حتما به مرز نابودی کشانده است. جناب آقای وزیر صدور مجوزهای غلط و بدون مطالعه را متوقف و فکری برای مجوزهای صادره قبلی کنید.

استقلال اشتغال جهان سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر