کد خبر: 688298 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره رد لایحه CFT در شورای نگهبان گفت: اگر مجلس بر همین مصوبه اصرار کند طبعا به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود و اگر اینچنین نشود که طبعا منتفی شده است.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره رد لایحه CFT در شورای نگهبان و چرایی این اتفاق، گفت: من نمی‌توانم نظری بدهم که چرا این اتفاق افتاد چون اطلاعی ندارم که دیدگاه اعضای شورای نگهبان چه بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید مخالفت با این لایحه همزمان با روز سیزده‌ آبان چه پیامی دارد؟، گفت: این یک اتفاق است. من این را یک اتفاق می‌دانم و چیز خاصی نیست.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد:‌ البته اگر مجلس بر همین مصوبه اصرار کند طبعا به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود و اگر اینچنین نشود که طبعا منتفی شده است.

وی در پاسخ به این سوال که اگر CFT به مجمع بیاید آیا با آن موافقت خواهد شد؟، گفت: نمی‌توان پیش‌بینی کرد و نمی‌توانم نظر بدهم چراکه هنوز باید بیشتر روی آن تامل و دقت کنم تا به نظر برسم.

مصباحی‌مقدم در پاسخ به سوالی درمورد امکان ورود نهادهای فرادستی از جمله شورای عالی هماهنگی سه قوه به این مصوبه، اظهار داشت: شورای عالی نمی‌تواند به این موضوع ورود کند چون موضوع مربوط به آن‌ها نمی‌شود. موضوع مربوط به  شورای هماهنگی سه قوه در خصوص مسائل اقتصادی، ارزی و امثال این‌ها بود نه مربوط بهCFT.

وی درباره ضرورت ورود شورای عالی امنیت ملی و مقام معظم رهبری به این موضوع گفت:‌ شورای عالی امنیت ملی می‌تواند نظر بدهد اما نظرش نمی‌تواند نظر نهایی تلقی بشود. اگر به مقام معظم رهبری هم ارجاع بشود من احتمال می‌دهم ایشان هم این را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع بدهند.

مصباحی‌مقدم درباره لزوم تصویب این لایحه گفت:‌ چون معنای پاسخ به این سوال اظهارنظر نسبت به سرنوشت CFT است، نمی‌توانم نظر بدهم.

CFT
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر