کد خبر: 688087 A

رئیس مجلس:

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ترامپ چون صدام قصد ستیز با ملت ایران را دارد اما مانند صدام نابود خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن روز سیزده آبان این روز را نماد مقاومت ملت ایران دانست و گفت: سیزدهم آبان ماه به نماد مقاومت ملت در برابر اسکتبار بدل شدده است و همانطور که رهبری انقلاب روز گذشته اعلام کرد ایستادگی در برابر کاپیتولاسیون،حرکت دانشجویان و اقدام دانش آموزران جلوه های از مقاومت ملت را نشان میدهد 

وی ادامه داد:هشتاد سال است که آمریکا در امور داخلی ایران دخالت می کند و جنایت های بیشماری را چون کودتای ۲۸ مرداد با پول پاشی برخی از عناصر داخلی انجام داده است و در پناه برخی سفاک ها ثروت ایران را به یغما بردند 

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دوران پهلوی خود فروختگی ملت ایران بود،  در آن زمان عملا فرماندهی ارتش به دست آمریکا بود و شاه بدون حضور این کشور در امور سیاسی تصمیم نمی‌گرفت و حتی ورزای خود را انتخاب نمی‌کرد.

وی تاکید کرد: در سکوت سیاسی و خفقان آن زمان نتیجه ای جز عقب نگه داشتن ملت و کشور ایران حاصل نشد 

لاریجانی یاد آور شد: در سال ۴۳ امام خمیتی در جریان کاپیتولاسیون گفتند اگر یک آمریکایی در ایران مرتکب جنایت شود ما نمیتوانیم او را مجازات کنیم همین مسئله باعث خروش ملت شد که در نهایت انقلاب اسلامی شرایط زیر و رو کرد. 

وی ادامه داد: پیگیری تئوری تجزیه با شورش های قومی،انجام ترورهای ناجوانمردانه سران انقلاب همچون شهید  مطهری و بهشتی از جنس جنایات آمریکا علیه ملت ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: رمز توفیقات ملت ایران در برابر این حجم از ناجوانمردی اعتماد به تفکر و ایستادگی در بربر دشمن بود 

وی با یاد آوری روزهای دفاه مقدس متذکر شد:در آن زمان نشان دادیم هر کس قصد تجاورز و خاک ایران کند تصمیم به نابودی خود گرفته است. صدام خود را نابود کرد.

رئیس مجلس گفت:ترامپ چون صدام قصد ستیز با ملت ایران را دارد او به جنگ کودکان و زنان ایران آمده است آمریکا مطمئن باشد ملت ایران بار دیگر نشان خواهد داد که ترامپ کوچک تر از آن است که ملت ایران را از پای درآورد؛ همچون داعش و صدام ما بهرجانیان کاخ سفید پیروز خواهیم شد. 

وی در ادامه گفت: انروزای سیاسی آمریکا و دولت نا عقل و غیر معقول این کشور امروز اسباب تمسخر سیاست مداران جهان شده به طوری که متحدان آنان نیز به دنیال راه نجات هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا باید مطمئن باشد امروز نیز ملت ایران نشان خواهند داد که آقای ترامپ کوچکتر از آن است که بتواند ملت ایران را از پای درآورد. آنگونه که ملت ایران، صدام را تا نابودی تعقیب کرد همانطور که ملت ایران تروریست های مزدور آمریکایی داعش را تا نابودی تعقیب نمود بر جانیان کاخ سفید خسران و پشیمانی مستولی خواهد نمود.

وی با بیان این که  امروز ملت ها از سلطه طلبی و اخاذی آمریکایی ها به ستوه آمده اند و به دنبال خلاصی از این دولت شرم هستند، گفت:در این میانه طرح های مالیخولیایی ایالات متحده تحت عنوان معامله بزرگ قرن و یا ائتلاف راهبردی بیش از آنکه زمینه تحقق داشته باشد بستر برای اخاذی از برخی کشورهای تحقیر شده است که آنان را با بدترین عبارات موهن نیز همراه می کند.

لاریجانی خاطر نشان کرد:ملت ایران با تجربه گذشته راه را به خوبی می شناسند و با استقامت شکوهمند در این معرکه شیادانه آمریکا، صحنه را برای مزدوران این کشور پر هزینه خواهد نمود و با تلاش مجاهدانه به بالابردن بهره وری توانمندی اقتصادی و فناورانه کشور اهتمام خواهد ورزید.ضمناً ملت ایران رفتارهای برخی کشورها در منطقه را که محرک ماجراجویی آمریکا و زمینه ساز بسط شیطنت های اسرائیل شده اند، فراموش نمی کند.

وی در خاتمه گفت:ملت ایران با رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای و با همبستگی هر چه بیشتر راه حفظ استقلال و استقرار را پی خواهد گرفت و در این شرایط، رعایت وحدت صفوف و همگرایی قوای مختلف و جریان های سیاسی بیش از هر زمانی ضرورت دارد. امیدواریم در این شرایط حساس، عقلای جریان های سیاسی راهبری درستی داشته باشند.

ایالات متحده جهان دولت ملت ایران سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر