کد خبر: 685945 A

از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن؛

سمینار «مقصد: ایران» به منظور توسعه همکاری‌های گردشگری ایران و ژاپن، در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این همایش یک روزه ایتارو ایشیی، عضو شورای گردشگری دفتر نخست وزیری ژاپن، سائیکی، مشاور وزیر امور خارجه، مامورو کوبوری، نایب رئیس سازمان ملی گردشگری ژاپن (JNTO)، مدیر بین‌الملل جاتا، نمایندگان آژانس گردشگری، مدیر اجرایی انجمن تورگردانان ژاپن (OTOA) به همراه تعدادی از مدیران ارشد بخش خصوصی حوزه گردشگری ژاپن حضور داشتند و از ایران نیز یک گروه ۱۲ نفره از شرکت‌های عضو جامعه تورگردانان ایران با هدف ارائه جاذبه‌های گردشگری ایران و نیز تقویت تماس‌های خود با همتایان ژاپنی شرکت کردند.

در این برنامه که با پخش سرود ملی دو کشور آغاز شد مرتضی رحمانی موحد، سفیر ایران در ژاپن، در سخنانی ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز امیدواری بر نقش برگزاری این نشست و سمینار تخصصی گفت: گردشگران ژاپنی با فرهنگ و  قابل احترام هستند و ژاپن از نظر اعزام و پذیرش گردشگر کشور مهمی است.

وی با اشاره به نودمین سالگرد برقراری روابط رسمی ایران و ژاپن در سال ۲۰۱۹ عنوان داشت: گسترش و توسعه همکاری‌ها در حوزه گردشگری می‌تواند یکی از مهمترین موضوعات همکاری‌ها باشد که البته نیازمند هم افزایی و تلاش کامل دو طرف خواهد بود تا بتوانیم با معرفی صحیح و واقعی ایران، گردشگری دو کشور را ارتقاء دهیم.

سفیر کشورمان در ژاپن برنامه‌ریزی برای افزایش گردشگران ورودی ژاپنی در سال ۲۰۱۹ را از جمله اقدامات و برنامه‌های این سفارت خواند و افزود: برنامه‌ریزی برای سفر طراحان مقاصد گردشگری ایران، سفر تورگردانان، برگزاری دوره های آموزشی، استاندارد سازی زیر ساخت‌ها و خدمات گردشگری را از جمله اقدامات برای افزایش همکاری‌های دو کشور در حوزه گردشگری خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود خبر خوب گردشگری را هم اعلام کرد و افزود: صدور روادید الکترونیک بدون الصاق برچسب در گذرنامه های اتباع ژاپنی از ابتدای آبان ماه (۲۳ اکتبر) آغاز گردیده که می‌تواند موجب افزایش انگیزه گردشگران ژاپنی برای سفر به ایران گردد.

در ادامه برنامه کوبوری، نائب رئیس سازمان ملی گردشگری ژاپن، ضمن خوشامدگویی به نمایندگان جامعه تورگردانان ایران و تشکر از تلاش‌های سفارت کشورمان در ژاپن، از برگزاری این سمینار استقبال و ابراز امیدواری نمود که برنامه امروز به تعمیق درک متقابل و افزایش تعاملات مردمى بین دو ملت ژاپن و ایران کمک کند

یوشینوری یاما، مدیرعامل اجرایی انجمن تورگردانان خارجی ژاپن (OTOA)، هم  طی سخنانی ضمن اشاره به فرهنگ مهمان‌نوازى ایرانیان و اشتراکات فرهنگى بین دو ملت افزود: در حال حاضر ١٨ شرکت عضو انجمن  OTOA اعزام تورهای گردشگر ژاپنی به ایران را بر عهده دارند.

نیشی یاما، رئیس آژانس گردشگرى نیهونباشى هم سخنران دیگر این برنامه بود و ابراز امیدواری کرد  با تلاش‌هاى رحمانی موحد، سفیر ایران در ژاپن و همکاران وی، روابط گردشگرى بین ژاپن و ایران هرچه بیشتر ارتقا یابد.

یوجی ایدا، مدیر امور بین‌الملل انجمن آژانس‌های مسافرتی ژاپن، هم با تاکید بر این که انجام فعالیت‌هاى مؤثر تبلیغاتى مانند برگزارى سمینار امروز به افزایش تورهاى گردشگرى و رفت و آمد توریست‌ها بین دو کشور کمک خواهد کرد، گفت: انجمن ما از طریق فراهم‌سازى فرصت، جمع آورى اطلاعات و همچنین تجارت، به ایجاد و فروش تور گردشگرى کمک می‌نماید.

توکیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر