کد خبر: 685748 A

تکلیف کابینه مشخص شد؛

در پایان دو نوبت بعداز ظهر و شب، وزرای پیشنهادی دولت توانستند رای اعتماد نمایندگان ملت را برای تصدی چهار وزرات خانه کسب کنند.

به گزارش ایلنا، مجلس شورای اسلامی امروز در دو نوبت بعد از ظهر و شب به بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای تصدی وزارت خانه های اقتصاد و دارایی، تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت ، معدن و تجارت اختصاص پیدا کرد. 

در نوبت بعد از ظهر خانه ملت که پس از جلسات سه فراکسیون برای اخذ تصمیم نهایی صورت گرفت، نخست رییس جمهور با حضور در صحن مجلس در سخنانی به دفاع از گزینه های خود پرداخت و پس از آن نیز نمایندگان موافق، مخالف و گزینه های تصدی وزارت خانه ها به ایراد سخنان خود پرداختند. 

با پایان نوبت بعد از ظهر نیز، در زمانی که ریاست مجلس را مسعود پزشکیان به عهده داشت، نمایندگان موافقت خود را برای ادامه روند بررسی صلاحیت وزرا در نوبت شب اعلام و پس از وقفه ای برای استراحت و نماز، روند کاری خود را برای تعیین تکلیف چهار وزارت خانه دنبال کردند. 

در نهایت و در پایان روز پرکار بهارستان، چهار وزیر پیشنهادی دولت توانستند پیش از آغاز تعطیلات اربعین، رای مثبت نمایندگان را برای ترمیم کابینه کسب کنند.      

مجلس شورای اسلامی وزارت راه و شهرسازی وزارت اقتصاد و دارایی وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر