کد خبر: 685670 A

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تنفس برای اقامه نماز مغرب و عشا موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پس از آنکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادامه جلسه صحن علنی برای رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی و رای اعتماد به آنها موافقت کردند، مسعود پزشکیان به محمد شریعتمداری پیشنهاد داد به دلیل همزمانی صحبت‌های وی با نماز مغرب و عشا نیمی از صحبت خود را به بعد از اقامه نماز موکول کند. 

این مسئله موجب شد تا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پزشکیان بگوید اگر هیات رئیسه موافق باشند صحبت‌هایش را پس از اقامه نماز مغرب و عشا بیان کند. 

این پیشنهاد شریعتمداری با استقبال بسیاری از نمایندگان مجلس و اعضای هیات رئیسه از جمله محمدعلی وکیلی و اکبر رنجبرزاده روبه‌رو شد و آنها از پزشکیان خواستند که تنفس مجلس را اعلام کند. 

این درخواست‌ها در حالی بود که نایب رئیس مجلس در این باره مصر به رای‌گیری از نمایندگان بود و اکثریت نمایندگان با فریاد و «دو - دو» گفتن مخالفت خویش را با ادامه صحن اعلام کرده و خواستار تنفس بودند. این مسئله هم موجب شد تا وکیلی و رنجبرزاده اصرارهایشان را به پزشکیان بیشتر کنند که با واکنش نایب رئیس مجلس روبه‌رو شدند به گونه‌ای که وی به آنها گفت روی صندلی‌هایشان بنشینند. 

در نهایت، پزشکیان تنفس مجلس برای اقامه نماز مغرب و عشا را اعلام کرد و از نمایندگان خواست به موقع در صحن مجلس حاضر شوند. 

مسعود پزشکیان مسعود پزشكيان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر