کد خبر: 685279 A

قاسمی:

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در پی ایجاد اختلاف میان کشورهای مسلمان و سرپوش نهادن بر ۷۰ سال غصب و تجاوز و کشتار مردم مظلوم فلسطین است

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران پیرامون سفر نخست‌‌‌‌وزیر رژیم اشغالگر صیهونیستی به عمان ضمن انتقاد از این سفر گفت: از نظر ما کشورهای اسلامی منطقه نباید تحت فشار کاخ سفید به رژیم غاصب صهیونیستی فضای تحرک برای ایجاد مصائب و مشکلات جدید در منطقه دهند.

وی ادامه داد: بی‌‌شک این رژیم در پی ایجاد اختلاف میان کشورهای مسلمان و سرپوش نهادن بر ۷۰ سال غصب و تجاوز و کشتار مردم مظلوم فلسطین است.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: به نظر می‌رسد از آغاز دوران ریاست‌‌جمهوری آقای ترامپ، لابی صهیونیستی در کاخ سفید و دولت آمریکا بیش از پیش در جهت منافع غیرمشروع رژیم صهیونیستی و فشار بر کشورهای اسلامی برای عادی‌‌سازی مناسبات دیپلماتیک با غاصبان قبله اول مسلمین فعال شده‌اند.

قاسمی اضافه کرد: تاریخ و تجربه نشان می‌‌دهد عقب‌‌نشینی و تن دادن به خواسته‌‌‌های نامشروع آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی، آنها را برای فشار و پیشروی بیشتر در منطقه و نادیده گرفتن حقوق مسلم و به‌حق ملت فلسطین جسورتر می‌‌کند.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر