کد خبر: 685219 A

دبیر کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی:

دبیر کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی تاکید کرد: با هماهنگی صورت گرفته با سفارت عراق در تهران تا روز یکشنبه صدور ویزا برای زائرین اربعین حسینی از سوی این سفارتخانه و دفاتر کنسولی این کشور در ایران ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، مرتضی آقایی با بیان اینکه طبق اعلام قبلی قرار بود که ساعت ۲۴ امشب سامانه سماح غیرفعال شود ولی با هماهنگی‌های صورت گرفته با سفارت عراق در تهران تصمیم بر این گرفته شد که تا روز یکشنبه صدور ویزا  ادامه پیدا کند، در همین چارچوب زائران می‌توانند تا پایان روز شنبه به سامانه سماح مراجعه کرده و برای درخواست ویزا اقدام کنند، ‌گفت: در حقیقت در ساعت ۲۴ روز شنبه سامانه سماح غیرفعال می‌شود.

وی که با رادیو اربعین گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سامانه سماح برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت‌‌نام کرده‌‌اند، اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و ۷۸۰ هزار نفر آنها ویزا دریافت کرده‌اند. روند امور برای ۲۰ هزار نفر باقی مانده است که از این ۲۰ هزار نفر، هفت نفر کسانی هستند که مدارک خود را به دفاتر جهت صدور ویزا تحویل نداده‌اند. ۱۳ هزار نفر نیز کسانی هستند که مدارک تحویل دادند و تا آخر امروز روادید آنها صادر می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخش عمده این افراد کسانی هستند که روز گذشته ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر در غالب استان‌ها روادید اربعین در کمتر از ۲۴ ساعت صادر می‌شود و این روند در تهران حدود ۴۸ ساعت طول می‌کشد.

اربعین اربعین 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر