کد خبر: 685119 A

جابری انصاری مطرح کرد:

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد:‌ در این سفر تلاش شد به چارچوبی برای گفتگوی ایران و روسیه درباره یمن دست یابیم.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری که به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر درخصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه سوریه و یمن به مسکو سفر کرد و در چارچوب روند آستانه مذاکراتی با همتایان و مقامات روسیه و ترکیه داشت، درباره این سفر گفت: در این سفر تمرکز عمده مباحث بر تحولات سوریه، به ویژه در زمینه سیاسی و به طور خاص کمیته قانون اساسی این کشور بود.

وی با بیان اینکه آغاز به کار این کمیته با موانعی مواجه است، اظهار داشت: در مسکو درباره راه‌‌حل‌‌‌هایی برای باز کردن گره‌‌‌های موجود رایزنی کردیم.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی ادامه داد: درخصوص یمن نیز فرمتی با چهار کشور اروپایی و اتحادیه اروپا برای گفت‌وگو آغاز کرده‌‌ایم. هدف از این رایزنی‌‌‌ها یافتن راه‌‌‌‌حلی برای خروج یمن از بحران است، به نحوی که جنگ‌‌‌‌افروزان بتوانند از دریچه صلح، راهی برای خروج از بحرانی که خود آفریده‌‌‌اند، پیدا کنند. 

جابری انصاری با اشاره به سفر خود به مسکو تصریح کرد: در این سفر تلاش شد تا به قالبی برای گفت‌وگو درباره یمن بین ایران و روسیه نیز برسیم تا این حلقه‌‌‌ها مکمل همدیگر باشند.

ایران و روسیه روابط ایران و روسیه جابر انصاری حسین جابرانصاری حسین جابر انصاری جابری انصاری جابری‌انصاری حسین جابری انصاری حسین جابری‌انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر