کد خبر: 685073 A

مسجدی:

سفیر ایران در عراق تاکید کرد: عشق به امام حسین(ع) باعث ایجاد پیوند عمیق معنوی، ایمانی و فرهنگی بین دو ملت ایران و عراق شده است.

به گزارش ایلنا، ایرج مسجدی با بیان اینکه با نزدیک شدن به روز اربعین شاهد افزایش زائران اربعین حسینی در عراق هستیم، گفت: در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه نیز حضور گسترده زائران مشاهده می‌شود البته به دلیل کثرت جمعیت در مرز مهران ممکن است روند حرکت در این مرز با کندی به پیش برود ولی در مجموع مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه همه امور در عراق برای استقبال از زائران اربعین حسینی آماده است، اظهار داشت: مردم عراق به صورت عاشقانه از زائران اربعین حسینی در موکب‌‌‌‌ها و منازل خود پذیرایی می‌‌‌کنند و جا دارد که از آنها به خاطر این مهمان‌نوازی تشکر و قدردانی کرد.

سفیر ایران در عراق که با رادیو اربعین گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه امنیت کامل در مسیر تردد زائرین اربعین حسینی در عراق وجود دارد و خوشبختانه تاکنون با مشکل خاصی روبرو نشده‌ایم، تصریح کرد: مهمان‌نوازی عراقی‌ها و محبت آنها به زائران اربعین حسینی یک موضوع بی‌نظیر است.

مسجدی ادامه داد: عشق به امام حسین (ع) باعث ایجاد پیوند عمیق معنوی، ایمانی و فرهنگی بین دو ملت ایران و عراق شده و هیچ کس نمی‌تواند این پیوند را تضعیف کند.

ایران و عراق اربعین اربعین‎ حسینی رابطه ایران و عراق ایرج مسجدی روابط ایران و عراق اربعین 97 ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر