کد خبر: 682220 A

سفیر ایران در ژاپن:

سفیر ایران در ژاپن تاکید کرد: عربستان متهم به قتل خاشقچی است، از داعش، القاعده و طالبان حمایت مادی و تجهیزاتی کرده و اقدام به بمباران مردم بیگناه یمن می‌کند، اما همواره محبوب آمریکا است.

به گزارش ایلنا، مرتضی رحمانی موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو در دیدار با واتانابه، رئیس روزنامه آساهی ژاپن درباره تحولات منطقه خاورمیانه گفت: ایران در مبارزه با تروریسم در عراق، سوریه و افغانستان به اذعان مجامع بین‌المللی نقش بزرگی را ایفاء کرده است.

وی ادامه داد: جهان حاضر، دنیای عجیبی شده است، عربستان متهم به قتل خاشقچی در سرکنسولگری عربستان است، گروه‌های داعش، القاعده و طالبان را حمایت مادی و تجهیزاتی می‌کند و در یمن مردم عادی، زنان و کودکان را بمباران می‌کند، اما همواره محبوب آمریکاست و بر عکس ایران را متهم می‌کند.

سفیر ایران در این دیدار، همچنین پیشاپیش صد و چهلمین سالگرد تاسیس روزنامه آساهی در سال ۲۰۱۹ را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که برنامه‌های گسترده نودمین سالگرد روابط رسمی سیاسی بین دو کشور و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از سوی روزنامه آساهی جهت شناخت بیشتر افکار عمومی مردم ژاپن با پوشش خوب روزنامه آساهی مواجه شود.

واتانابه، نیز در این دیدار اظهار داشت: از سال ۱۹۷۶ دفتر آساهی در تهران گشایش یافت و در طی مدت ۴۲ سال، همکاری ۱۷ رئیس دفتر روزنامه آساهی در تهران را داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تلاش داریم که واقعیات‌های ایران را به مردم ژاپن منعکس کنیم، تصریح کرد: ایران کشوری مهم با تاریخ طولانی در جهان است که مورد احترام مردم ژاپن قرار دارد. 

مرتضی رحمانی‌موحد مرتضی رحمانی موحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر