کد خبر: 682158 A

نماینده آمریکا در سازمان ملل ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش ایلنا، «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد  روز پنجشنبه در جلسه شورای امنیت که با محور بررسی مسائل خاورمیانه تشکیل شده بود ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش فاکس نیوز، «هیلی» در این جلسه با بیان اینکه صحبت‌های تکراری را در این جلسه ماهانه کنار می‌گذارم گفت: از این فرصت برای تمرکز روی یک موضوع پراهمیت که امروزه در خاورمیانه اتفاق می‌افتد، استفاده خواهم کرد؛ موضوعی که به آن توجهی کمتر از آنچه باید، شده است.

نیکی هیلی، با اشاره به اینکه ایران حدود دو هفته دیگر روز بسیج دانش‌آموزی را جشن خواهد گرفت، اتهاماتی بی‌اساس را درباره حضور کودکان ایران در مناطق جنگی در جریان جنگ ایران و عراق مطرح کرد.

وی مدعی شد: عده‌ای در جامعه بین‌الملل هنوز دچار این سوءبرداشت هستند که ایران ممکن است به یک بازیگر بین‌المللی مسئولیت پذیر تبدیل شود یا از قوانین جامعه متمدن پیروی کند. نکات بسیار زیادی درباره ایران هست که با این گزاره در تعارض است.

«هیلی» به تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ۲۰ شرکت و ۴ بانک ایرانی اشاره کرد و گفت: هر کس وارد معامله با  شرکت‌های تحریم‌شده شود، تحریم خواهد شد. هر نهاد مالی خارجی که تعمدا وارد معامله با این نهادهای تحریم‌شده شود، خودش در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.

وی مدعی شد: تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران اعلام کرده، گسترده و عمیق» است. ایالات متحده هر اقدامی که ممکن باشد را انجام خواهد داد تا روند سرازیر شدن پول به خزانه ایران را متوقف کند.

در جریان این نشست همچنین غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی سفیر مستعفی آمریکا که از شهید فهمیده برای اثبات ادعای استفاده ایران از کودکان در سوریه یاد کرده بود، گفت: آمریکا با این حرف ها نمی‌تواند بر جنایات خود و اسرائیل در حق کودکان فلسطینی و کشتار وحشیانه آنها سرپوش گذارد.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد افزود: آمریکا که نماینده اش تلاش کرد دایه مهربانتر از مادر برای کودکان ایرانی باشد، باید می گفت که تعداد زیادی از کودکان ایرانی در جنگ توسط صدام و با حمایت آنها شهید شده اند و اینکه آمریکا قاتل 66 کودک ایرانی است که جزو مسافران پرواز مسافری ایران بودند که آمریکا در خلیج فارس ساقط کرد.

شورای امنیت وزارت خزانه داری نیکی هیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر