کد خبر: 682131 A

خوشرو در نشست شورای امنیت:

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: دنیا نباید اجازه دهد که زورگویی آمریکا و جنایات اسرائیل موجب تضییع بیشتر حقوق فلسطینیان شود.

به گزارش ایلنا، غلامعلی خوشرو که در نشست شورای امنیت سخن می‌‌‌گفت، گفت: وضعیت در فلسطین رو به وخامت است و تنها در تظاهرات بازگشت فلسطینینان، تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر شهید و بیش از ۲۲ هزار نفر نیز مجروح شده‌‌‌اند.

وی با بیان اینکه آنچه تظاهرات‌‌‌‌کنندگان فلسطینی می‌‌‌‌‌خواهند، بازگشت به خانه و کاشانه آباء و اجدادی خود و تشکیل دولت مستقل فلسطین است، اظهار داشت: این حق طبیعی آنها است ولی رژیم اسرائیل آنها را می‌‌‌‌‌کشد چون فلسطینی هستند؛ چون هیچ حقوقی حتی حق زندگی نیز برای آنها قائل نیست.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: اینها نتیجه هفتاد سال ظلم در حق فلسطینیان است که با حمایت آمریکا و به خاطر بی‌‌‌‌تفاوتی شورای امنیت ادامه یافته است.

خوشرو به قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل متحد درباره فلسطین اشاره و تصریح کرد: صرف نظر از ۴۴ قطعنامه علیه اسرائیل که آمریکا در شورای امنیت وتو کرده است، این نهاد حدود ۳۰۰ قطعنامه در مورد موضوعات مرتبط با فلسطین تصویب کرده که اسرائیل همه آنها را نقض کرده و این رژیم از جهت نقض قطعنامه‌‌‌های این نهاد در صدر قرار دارد.

در این نشست که برای بحث در مورد فلسطین برگزار شده بود، نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در آخرین تلاش خود قبل از ترک سمت خود، کل سخنرانی خود را به بحث در مورد ایران اختصاص داد و با اشاره به سن شهید حسین فهمیده گفت ایران کودکان را برای جنگ به سوریه می فرستد.

خوشرو در پاسخ به سخنان نیکی هیلی خاطرنشان کرد: آمریکا با این حرف‌ها نمی‌‌‌تواند بر جنایات خود و اسرائیل در حق کودکان فلسطینی و کشتار سبوعانه آنها سرپوش گذارد.

وی افزود: آمریکا که نماینده‌‌‌اش تلاش کرد دایه مهربانتر از مادر برای کودکان ایرانی باشد، باید می‌‌گفت که تعداد زیادی از کودکان ایرانی در جنگ توسط صدام و با حمایت آنها شهید شده‌‌اند و اینکه آمریکا قاتل ۶۶ کودک ایرانی است که جزو مسافران پرواز مسافری ایران بودند که آمریکا در خلیج فارس ساقط کرد. 

همچنین به اتهامات نماینده عربستان در مورد جزایر ایرانی و نام خلیج فاس نیز پاسخ داده شد.

غلامعلی خوشرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر