کد خبر: 681752 A

امروز انجام شد؛

وزیر امور خارجه امروز در گفت‌وگویی تلفنی با وزیر امور خارجه پاکستان، سرنوشت نیروهای مرزی کشورمان که روز گذشته در نقطه مرزی ۱۰۳ در میرجاوه توسط گروه‌های تروریستی ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند را پیگیری کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تاکید بر ضرورت تضمین و افزایش امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور براساس تفاهمات و گفت‌وگوهای قبلی، خواهان اقدامات جدی و عاجل دولت پاکستان در تامین امنیت و سلامت جانی نیروهای ربوده شده و شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه تروریستی و غیرانسانی و بازگشت سریع تمامی مرزبانان ربوده شده به ایران شد.

شاه‌‌‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفت‌وگو ضمن محکومیت شدید این اقدام ضدبشری گروه‌‌‌‌‌های تروریستی و ابراز تاسف عمیق از وقوع این حادثه گفت: تمامی امکانات پاکستان در خدمت اقدامات  لازم و ضروری برای یافتن و دستگیری عوامل این حادثه و آزادی و تامین امنیت جانی مرزبانان ایرانی قرار خواهد گرفت.

وزیر اموار خارجه پاکستان ادامه داد: این گروه‌‌‌‌‌‌های تروریستی، دشمن مشترک دو ملت و دولت ایران و پاکستان محسوب می‌‌شوند که سعی دارند در روابط دوستانه و نزدیک این دو کشور همسایه ایجاد اخلال کنند.

ایران و پاکستان مرزبانان گروگان شده محمدجواد ظريف روابط ایران و پاکستان رابطه ایران و پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر